Vodopády Langfossen

Nachádzajú sa v západnom Nórsku. Patria k fenoménu krajiny, ale majú svetový presah. Ide o 600 metrov vysoké vodopády a sú 16. najvyšším vodopádom v Európe. Ich veľkoleposť podčiarkuje aj magické prírodné prostredie. Vodopády Langfossen sú v blízkosti cesty E134, čo uľahčuje ich dostupnosť, ale unikátnym zážitkom je aj striekanie vody na cestu a prakticky neustála prítomnosť dúhy viditeľnej z vozovky. Jednoducho dokonalá romantika.  

Vodopády Hogenakkal

Nachádzajú sa v štáte Tamilnadu v južnej Indii. India je jednoducho krajinou prírodných aj ľudských zázrakov a tieto vodopády to dokazujú. Hogenakkal je všeobecne známy ako „Niagra Indie“ a padá v objatí krásnych kopcov plných živej prírody. Môžete si prenajať chatku, aby ste sa mohli pochváliť blízkym výhľadom na vodopády aj si urobiť výlet po rieke. V okolí nájdete aj mnoho wellness rezortov, ktoré ku krásne prírody skultivujú aj vaše telo. 

Vodopády Havasu

Grand Canyon v USA nepatrí k práve vodou presiaknutým územiam a preto je vodopád Havasu čarokrásnym prekvapením a prírodnou pamiatkou. Na rozdiel od iných vodopádov majú vodopády Havasu sýto modrú vodu a sú obklopené červenými skalami. Dokonalý kontrast. Pre niekoho gýč pre iného dokonalá maľba prírody. Vápencové skaly, ktoré obklopujú vodopády Havasu, majú vek niekoľko tisíc rokov. Turistika a kempovanie sa v ich okolí stáva bežným trendom.  

Sutherland Falls

Nový Zéland je krajinou prírodných divov. A jeden tu padá z výšky  580 metrov. Tieto obľúbené vodopády sú rozhodne v celej krajine hodnotené ako najkrajšie.

Plitvické vodopády

Neplytvajte peniazmi na letenky, keď môžete aj autom mašírovať smer Plitvické jazerá a objaviť Plitvické vodopády v najstaršom národnom parku juhovýchodnej Európy. Je to jedna z lokalít svetového dedičstva UNESCO v Európe. Séria kombinácií vodopádov a jazier robí z národného parku Plitvice jedno z najatraktívnejších turistických miest na svete. Škála rôznych farieb vody doslova ťahá oči. Ale práve preto stoja za návštevu.