Trinity College – Dublin
Univerzitu založili po vzore školských velikánov ako Oxford a Cambridge a má priestory vyšperkované tak, že poskytujú skutočne dokonalé študijné prostredie. Škola bola založená v roku 1592 a jej pokladom je knižnica. Zozbierala viac ako 6,2 milióna kníh, rukopisných zväzkov, hudobných nosičov a originálnych diel. Je to miesto, kde je radosť pripravovať sa na diplomovku.

Univerzita v Salamance - Španielsko

a
Zdroj: Shutterstock

Vysoká škola sídliaca v rovnomennom španielskom meste. Ísť na vyučovanie v tomto prípade znamená vyraziť doslova do múzea. Škola bola založená v neuveriteľnom roku 1134, prežila vojny, odstavenie vyučovania, nepokoje, epidémie, nepoloží ju ani koronavírus. Je treťou najstaršou univerzitou na svete a vyzerá ako nádherná kolosálna katedrála.

Cornell University – New York

a
Zdroj: Shutterstock

Aj v USA majú školy, ktoré pripomínajú európske kaštiele. Nie je všetko len Bronx a štátne vzdelávanie. Cornell University bola založená v roku 1864 a má priam romantický výhľad na jazero Cayuga.

Londýnska univerzita – Anglicko

a
Zdroj: Shutterstock

Aká by to bola krajina, keby k najnoblesnejším budovám nepatrila hlavná univerzita? Sídli v nej celkovo až osemnásť nezávislých inštitúcií a krásne postavený rozľahlý objekt z tehál nepripomína bežné školy, skôr zámok z Disneyho rozprávok.

Hongkongská vedecko-technologická univerzita

a
Zdroj: Shutterstock

Založená v roku 1991 v jednej z najdynamickejšie sa rozrastajúcich krajín na svete. Ide o technickú školu, takže aj samotná budova pripomína sci-fi filmy spred pár rokov. Ide o jednu z najnovších univerzít na svete, ktorá sa zaradila okamžite aj k najkrajším perlám vzdelania.