JonBenét Ramsayová

Nejde o meno páchateľa, ale obete. Dokonca ide o vraždu, ktorá fascinuje mnohých milovníkov zločinu až do dnešných dní. Ide o nepríjemnú vraždu, v ktorej ostalo jedno telo a jeden človek, ktorý nemal na mieste čo hľadať. Iba šesťročná kráľovná krásy na detskej súťaži v Colorade, bola nájdená mŕtva v pivnici rodičovského domu s rozbitou lebkou a uškrtená. Z vraždy nebol nikto obvinený a prípad bol uzatvorený ako vyčíňanie neznámeho vraha. V uliciach Colorada sa však šepkalo, že za vraždou stoja rodičia dievčaťa.

Vražda herečky Elizabeth Shortovej

Ide o jednu z najkrutejších vrážd, ktoré ostali nevyriešené. A to nielen v USA, ale asi na celom svete. V roku 1947 objavili v parku mesta Los Angeles nahé telo herečky. Rozrezané nielen na polovicu, ale aj s rukami a nohami od tela. Bola naaranžovaná ako morbídna dekorácia. Zaujímavosťou bolo, že telo bolo do parku dovezené, nakoľko bolo zbavené všetkej krvi. Dodnes sa presne nevie, kto je autorom tejto smrtonostnej inštalácie. Čo je však ešte zaujímavejšie, polícia v nasledujúcich dňoch dostala mnoho falošných priznaní. Ľudia sa chceli zviesť na vlne slávy aj za cenu, že skončia vo väzení.

Pán fetišista

Jerry Brudos vyčíňal v Portlande v rokoch 1968 až 1969. Už ako malého ho fascinovali ženské topánky. To prerástlo do fetišu, ktorý si okorenil vraždami. Nie je úplne známe, koľko žien zavraždil, pretože sa nikdy nepriznal. Faktom ostáva, že nakoniec bol usvedčený, hoci sa mu nedali prišiť všetky ženy, ktoré ostali mŕtve bez nohavičiek. Preto, hoci je známy, mnohé jeho zločiny ostali neobjasnené. Ženy týral, zabíjal, mal s nimi sex po smrti. Navyše si časti ich nôh aj s topánkami dlhé mesiace nechával v mrazničke ako suveníry. Rovnako kradol aj spodnú bielizeň.

Dennis Nilsen

Pravdepodobne by ho nikdy neboli usvedčili, ak by sa sám nebol priznal k zabitiu dvanástich mužov. Počas pätnástich rokov koncom 70. rokov v Londýne lovil mužov v pánskych podnikoch a gay baroch. Zobral si ich domov a mal zaujímavý spôsob rozlúčky: zabitie. Okrem toho mal po smrti mnoho sexuálnych kontaktov s ich bezduchými telami, následne ich rezal, štvrtil a pozostatky zakopával do zeme. Zmiznutia gayov by ostali neobjasnené, keďže v tom čase sa homosexualita považovala za niečo, s čím nikto nechcel mať veľa spoločného. Po priznaní mu prekopali záhradu a našli prakticky všetky obete.

Katherine Knightová

Išlo o prvú ženu v Austrálii, ktorá bola odsúdená na doživotie. Dokonca bez možnosti podmienečného prepustenia. Matka štyroch detí v roku 2000 zabila svojho partnera tak, že ho bodla 37 ráz a stiahla z neho kožu. Tejto práci sa vyučila na miestnom bitúnku, kde vlastnoručne rozporciovala denne okolo 600 kusov zvierat. Policajti dokonca našli jeho hlavu v hrnci s horúcou vodou. Pravdepodobne chcela variť polievku, keďže v chladničke bol stejk z jeho zadku. Dôvod prečo to spravila, nikdy neprezradila.