Podľa oficiálnych správ NASA bol vesmírny program Apollo ukončený v decembri roku 1972 letom Apollo 17. Je to však naozaj tak? Na povrch sa totiž od bývalých pracovníkov NASA dostali správy, že misia Apollo pokračovala ďalej. Ak to je pravda, prečo to americká vesmírna agentúra doposiaľ tajila?

Misia Apollo 20: Vymazaná zo záznamov NASA!

Ak sa vesmírny program Apollo neukončil číslom 17, je možné, že by si nikto nevšimol štart rakety? Na začiatku roku 2007 sa totiž na internetovom portáli YouTube objavil filmový záznam aj s komentárom. Hovorí sa v ňom, že misia Apollo 20 odštartovala 16. augusta  1976 z vojenskej základne Vandenberg severne od Los Angeles, a cieľom mala byť oblasť ISZAK D - juhozápadne od kráteru Delporte.

A prečo práve tam? Posádka Apolla 15 totiž na Zem doniesla z oblasti Delporte doslova šokujúce fotografie, ktoré nafotil astronaut Alfred Merril Worden, ktorý z veliteľského modulu sledoval povrch Mesiaca. Jeho dvaja kolegovia David Randolph Scott a James Irwin zatiaľ vystúpili na mesačný povrch. Na štyroch fotografiách bol zachytený objekt podlhovastého tvaru, ktorý na prvý pohľad pripomínal akúsi umelo vytvorenú konštrukciu.

Zmenili sa plány NASA?
NASA ešte na začiatku plánovala misiu Apollo až do čísla 20. Zmenilo sa to však kvôli nezáujmu verejnosti o kozmický program, a takisto pre nedostatok financií, ktoré „tiekli“ na vojnu do Vietnamu. Možno aj preto sa Američania spojili so Sovietmi, a v roku 1975 vzniká spoločný kozmický projekt Sojuz-Apollo, ktorý vraj neskôr vyústil do tajnej misie Apollo 20.

Môže to byť pravda?
Video, ktoré bolo na YouTube z údajnej misie Apollo 20 je pre skeptikov sporné, pretože tam boli použité niektoré videá a fotografie aj z predchádzajúcich misií Apollo. Nesnažil sa len niekto vzbudiť pozornosť, a pomocou počítačovej grafiky „namiešal“ údajne pravé zábery a fotky z misie Apollo 20? Otázkou však zostáva, prečo tento film niekomu na YouTube prekážal, pretože po nejakom čase úplne z portálu zmizol.

Šokujúce odhalenie?
Či bolo video z misie Apollo 20 len kamuflážou alebo skutočnými zábermi sa snažili odhaliť viacerí odborníci. Vypátrať pôvodcu sa však podarilo talianskemu novinárovi Lucovi Scantamburlovi. Práve on zistil, že človekom, ktorý video na YouTube dal, bol vraj samotný veliteľ misie Apollo 20 dr. William Rutledge.

Novinárovi takisto potvrdil, že misia Apollo 20 bola tajnou operáciou NASA, na ktorej pracovalo okolo 300 ľudí. A neboli to len tak ledajakí odborníci. Na misii sa vraj podieľal aj nemecký vedec Wernher von Braun, či expert NASA James Chipman Fletcher. Rutledge tiež prezradil, že objekt na fotografiách z Apollo 15 je materská mimozemská loď, a kúsok odtiaľ sa nachádzali dva menšie trojuholníkové mimozemské moduly.

Šokujúce na tom je to, že vek obrovskej mimozemskej lode sa podľa naviatej vrstvy mesačného prachu a okolitých kráterov od meteoritov odhaduje až na 1,5 miliardy rokov! Astronauti však vraj boli aj vo vnútri lode, a dr. William Rutledge potvrdil, že tam našli v sklenených bankách zostatky tiel mimozemšťanov!

A to nie je všetko – na odvrátenej strane Mesiaca našla posádka Apolla 20 mimozemskú kozmickú základňu, ktorú pomenovali Mesto.

Vesmírna agentúra sa snažila všetko utajiť, a zábery z misie sa mali spáliť. Rutledge sa však k záberom dostal cez svojho kamaráta, ktorý pracoval v bezpečnostnej službe v NASA. Možno sa NASA nepodarilo všetko utajiť, a svet sa čoskoro dozvie viac. Ak by ste však chceli pátrať po astronautovi dr. Williamovi Rutledgeovi  nenájdete ho v žiadnom zozname amerických astronautov.

Kde sa teda skrýva pravda?
Tomuto príbehu len málokto verí, pretože otázok je viac ako odpovedí. Ako mohla loď aj zostatky mimozemšťanov vydržať 1,5 miliardy rokov takmer bez poškodenia? Prečo sa už 38 rokov  nikto neprešiel po Mesiaci? Bude sa hrať NASA stále len na mŕtveho chrobáka? Dokedy to vydrží, a povie konečne svetu pravdu?