Menu
Pápež František sa v pondelok 13.9. 2021 zúčastnil oficiálneho prijatia u Prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čapautovej a následného stretnutia s osobnosťami politického, spoločonského aj kultúrnehon života v záhrade Prezidentského paláca. Na snímke Pápež František, vlastným menom Jorge Mario Bergoglio a Prezidentka Zuzana Čaputová.

Kvíz TOP UDALOSTI roka 2021 na Slovensku: OTESTUJTE SA, či ich poznáte!

Rok 2021 bol bohatý na udalosti aj na Slovensku. Viete, čo dôležité sa u nás odohralo? Vybrali sme po jednej udalosti z každého mesiaca a vy sa otestujte, či si na ne spomeniete!

1 z 12 12. januára odsúdil Najvyšší súd Mariana Kočnera a Pavla Ruska za falšovanie zmeniek TV Markíza. Koľko rokov väzenia dostali?

Tieto fotky pochádzajú z pomerne krátkeho časového obdobia. Na spodnej sa Marian Kočner zabáva s Pavlom Ruskom jedna radosť, no už o pár mesiacov sa posadili na lavicu obžalovaných v kauze zmenky. Tam im už do smiechu nebolo...

2 z 12 Aký bol počet úmrtí na covid 5. februára?

nemocnica

3 z 12 Marec bol v znamení demisií - podali ju piati členovia vlády. Iba dvaja naozaj odišli z funkcie. Ktorí to boli?

Marek Krajčí po týždňoch mlčania konečne prehovoril.

4 z 12 V apríli prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala vládu Eduarda Hegera. Koľko detí má náš premiér?

Premiér Eduard Heger je časovo veľmi vyťažený. Na manželku a deti mu tak zostáva málo času.

5 z 12 V máji prerazili Tunel Bikoš, súčasť severného obchvatu ktorého mesta? To leží na sútoku riek Torysa a Sekčov v Košickej kotline.

Diaľničný úsek D1 Prešov, západ – Prešov, juh aj dvojrúrovým tunelom Prešov dlhým 2 240 m slávnostne otvorili 28. októbra 2021. Tento úsek D1 je v podstate západným obchvatom Prešova. Na snímke križovatka Vydumanec, ktorá je v súčasnosti najzložitejšou križovatkou na Slovensku. Vľavo hore je rozostavaná rýchlostná cesta R4 s tunelom Bikoš, ktorá po dokončení bude severným obchvatom mesta Prešov. Vpravo hore je cesta do Prešova. Vľavo je smer na Poprad a vpravo dole smer k tunelu Prešov. V Prešov

6 z 12 Ján Herák sa vzdal poslaneckého mandáta pre obvinenia zo sexuálneho zneužívania mladistvých. Z ktorej bol strany?

S MANŽELKOU
Rodina za Herákom stojí,
obvineniam neverí.

7 z 12 V júli Ústavný súd rozhodol, že referendum o predčasných voľbách by nebolo v súlade ... s čím?

V sobotu 23. októbra 2021 o 7.00 h sa v 25 obciach otvorili volebné miestnosti. Obyvatelia si v doplňujúcich voľbách vyberajú nového primátora, starostov i poslancov obecného či mestského zastupiteľstva. Voľby do orgánov samosprávy obcí sprevádzajú protiepidemické opatrenia. Voliči s nariadenou domácou izoláciou nemôžu voliť vo volebnej miestnosti ani prostredníctvom prenosnej schránky. Volebné miestnosti sú otvorené do 22.00 h. Na snímke volič vhadzuje obálku do volebnej schránky v doplňujúcich

8 z 12 Ktorou obcou sa 5. augusta prehnalo tornádo?

Aj dom PAVLIŠKOVCOV provizórne prikryli ešte v noci hasiči.

9 z 12 V dňoch 12. – 15. septembra bol u nás na návšteve pápež František. V ktorých mestách a dedinách bol?

Pápež František ukončil oficiálnu návštevu Slovenska

10 z 12 30. októbra sa skončila očkovacia lotéria. Veľa ľudí na vakcínu nepresvedčila, navyše sa začala škandálom s neskorou odpoveďou. O koľko prišla Zuzana z Prešova?

Hosťom záverečného žrebovania bol aj Igor Matovič.

11 z 12 10. novembra náhle zomrel Miro Žbirka. V ktorom parku v Bratislave začal hrávať ako tínedžer?

...

12 z 12 V decembri otvorili nový železničný tunel Milochov. Na ktorej trati je?

Vďaka tunelu Milochov sa skráti jazda o 3 minúty.