Močiare Manchac
Miesto dobre známe svojou unikátnou prírodnou skladbou. Ide o súbor močiarov v Louisiane neďaleko New Orleans. Lenže nejde o obyčajné močiare. Keď sem prídete, môžete odísť troma spôsobmi. Obohatení o prírodnú krásu, len tesne uniknúť smrti, alebo odídete do ríše mŕtvych a nikto nikdy o vás nebude už počuť. Močiare sú totiž zradné. Občas sa vám na zdanlivo suchej ceste prepadne  noha a pohltia vás močariny. A ak sa z nich aj podarí vytiahnuť, je tu množstvo aligátorov, ktorí čakajú na večeru.

Gruinard

a
Zdroj: Shutterstock

Škótsky ostrov je kársny, ale dodnes tu dýcha nepríjemný duch smrti. Dôvodom je, že počas druhej svetovej vojny tu bolo testovacie stredisko biologických zbraní. Napríklad na ovce tu boli zhadzované bomby s antraxom. Ostrov jej dodnes neobývaný. Preto patrí k miestam, ktoré pripomínajú skutočne divokú prírodu. Cena za návštevu sa však nemeria peniazmi, ale zdravím či životom.

Ostrov hadov

a
Zdroj: Shutterstock

Vo svete známy ako Snake Island, patrí Brazílii a nie všetko, čo tu šuští v listoch, sú vtáky. Vlastne je len veľmi malá šanca, že by to bolo niečo iné ako had. Ostrov je známy najkoncentrovanejším výskytom zmije zlatej na svete. Na jeden meter štvorcový tu pripadá šesť hadov a keďže ste na území Brazílie, asi vám je jasné, že sú tu o niečo jedovatejšie druhy ako vretenica. Áno, zmija zlatá patrí k najjedovatejším hadom sveta, a preto je ostrov ľuďmi neobývaný. Navštevujú ho len výskumníci, zoológovia a sem tam sa sem dostane nejaký fanatik bez pudu sebazáchovy.

Mŕtve údolie

a
Zdroj: Shutterstock

Kamčatka nie je obvyklá turistická destinácia, ale ak už chcete skutočne zažiť niečo netradičné, tak sa vydajte do Mŕtveho údolia. No bude to možné len na pár fotiek, ktoré si zavesíte na Instagram. Pretože dlhší pobyt v údolí je smrteľný. Je krásne, rôznorodo sfarbené, v okolí sa nachádza mnoho unikátnych rastlín aj zvierat. Lenže je tu vysoká koncentrácia nebezpečných plynov, ktoré sú smrteľné. Najviac obetí má na svedomí sírovodík a oxid uhličitý.