Ida Lewisová sa narodila v roku 1842 v Newporte ako druhé zo štyroch detí kapitána Lewisa. Ako dvanásťročná sa prvýkrát pozrela do majáka, ktorý sa v tom čase ešte nazýval Lime Rock. Jej otec tu dostal miesto strážcu majáka, svoju prácu však nemohol vykonávať pravidelne. Aby sa totiž k budove dostal, musel sa plaviť 200 metrov na člne, čo bolo za rozbúreného mora nemožné. O tri roky neskôr teda pri majáku vyrástol dom, kam sa Ida presťahovala aj s rodinou.

Už po štyroch mesiacoch života v majáku ale dostal Idin otec mozgovú porážku, a tak museli deti prebrať všetky jeho povinnosti. Pred západom slnka zapaľovali signálny oheň, v noci sa chodili dívať, či stále horí, čistili odrazové reflektory, starali sa o chod majáku. Ida prestala chodiť do školy, mladších súrodencov však člnom každý deň vozila na pevninu, aby pokračovali vo vzdelávaní. Netrvalo dlho a vyslúžila si povesť najlepšej kormidelníčky a plavkyne v Newporte.

O maják Lime Rock sa Ida spolu s matkou starala vyše 20 rokov, v roku 1879 napokon konečne dostala oficiálne poverenie a stala sa strážkyňou so slušným platom. Dostávala 750 dolárov ročne (dnes by išlo o asi 20-tisíc eur), čo bolo na tie časy pomerne veľa, istý čas bola dokonca najlepšie platenou strážkyňou majáka v USA. Na to však existoval dôvod, peniaze boli odmenou za Idinu odvahu. Čo sa totiž týka zachraňovania životov, išla Ida Lewisová ďaleko za rámec svojich povinností.

Prvého človeka zachránila už ako 12-ročná, z mora vytiahla štyroch chlapov potom, ako sa im prevrátil čln. Jej najslávnejší čin ale prišiel v roku 1869, keď zachránila dvoch vojakov. Idina matka videla, ako sa muži držia prevráteného člna a zobudila dcéru, ktorá okamžite vyrazila na more. Dokonca si nezvala ani plášť a topánky. Keď dorazila k vojakom, jeden zvolal: „Veď je to len dievča!“ Práve jeho vytiahla z mora za vlasy.

Po tomto kúsku sa Idino meno objavilo v novinách a v Newporte sa na jej počesť konal slávnostný sprievod.

V zachraňovaní životov pokračovala aj v nasledujúcich rokoch. V roku 1881 napríklad získala ako prvá žena Zlatú medailu za záchranu života. 4. februára 1881 totiž vytiahla z vody dvoch vojakov, ktorí prepadli cez ľad.

V majáku Lime Rock strávila 54 rokov a zachránila 18 životov. Posledného človeka vytiahla z vody ako 63-ročná a desaťročia ju prezývali „najstatočnejšia žena v Amerike“. Dokonca sa stala turistickou atrakciou, ročne jej maják navštevovali tisíce ľudí.

Ida Lewisová zomrela v roku 1911 na následky mozgovej mŕtvice. Keď telo odnášali z majáku, jej brat poznamenal: „Presne tak by úbohá Ida chcela odísť. Nechcela sa rozlúčiť s majákom, kým neodíde na druhý svet.“ O 13 rokov neskôr sa Lime Rock oficiálne premenoval na Maják Idy Lewisovej. Dnes už nefunguje, ale ostáva v zachovalom stave.