MENU
Menu

Spektrum FOTO: Špičkové historické fotografie, ktoré ste nikdy predtým nevideli vo farbe

Kolorizovanie starých fotiek je umenie, ktoré si vyžaduje nielen talent, trpezlivosť a zručnosť pri ovládaní grafických programov, ale aj historické znalosti. Človek musí vedieť napríklad to, akej farby boli uniformy daných vojakov v období, z ktorého čiernobiela fotka pochádza. Rumunská dizajnérka, ktorá vystupuje pod pseudonymom Jecinci, všetky tieto vlastnosti má a jej diela vyrážajú dych.

FOTO: Špičkové historické fotografie, ktoré ste nikdy predtým nevideli vo farbe

Kolorizovaniu fotografií sa táto 36-ročná žena venuje päť rokov. Učila sa z videí na Youtube a ako prvú vyfarbovala fotku svojich starých rodičov. Postupom času sa zlepšovala a zberala tipy od tých najlepších vo svojom odbore. No a dnes sa k špičke radí aj ona sama a svoje diela zverejňuje aj na Facebooku.

FOTO: Umelé ostrovy z doby kamennej: Divy starovekého stavebníctva

Spočiatku sa zameriavala najmä na portréty, na ktorých sa dá podľa Jecinci najlepšie naučiť technika kolorizácie. Potom prešla na iné typy fotografií a dnes je schopná vdýchnuť farbu a život v podstate hocakým záberom. O tom, že vyfarbovanie starých snímok zvláda naozaj majstrovsky, sa môžete presvedčiť v našej galérii.

Autor: Noel
Foto: Instagram/jecinci

DISKUSIA
8.9. 2019 22:00
Diskusia