MENU
Menu

Spektrum FOTO: Rodina už 6 rokov býva v skleníku. Nič krajšie si nevie predstaviť

Hjertefølger znamená v nórčine „ten, kto nasleduje svoje srdce". Rodina Hjertefølgerovcov robí svojmu menu česť. Niečo jej členom hovorilo, aby žili za polárnym kruhom ďaleko od ľudí, a to aj urobili. V decembri 2013 sa presťahovali do domu, ktorý pripomína skleník, a už päť rokov tam spokojne žijú.

FOTO: Rodina už 6 rokov býva v skleníku. Nič krajšie si nevie predstaviť
Foto: Inhabitat.com
Hjertefølgerovci bývajú na ostrove Sandhornøya, ktorý leží asi tisíc kilometrov od Osla. Na ostrove je iba pár dediniek a to im vyhovuje. Žijú v kupolovitom trojposchodovom dome s výškou 7,5 metra. Ten je postavený z rôznych organických materiálov, má päť izieb, dve kúpeľne a poskytuje výborné útočisko pred silnými vetrami, ktoré vanú na Sandhornøyi. Zároveň sa na ňom drží minimum snehu.

IT-čkár nechcel platiť firme, postavil si dom sám. Podľa YouTube

Samotárska rodina získava energiu prostredníctvom solárnych panelov. V interiérovej záhradke si pestuje vlastné ovocie a zeleninu a jej členovia si dennodenne môžu užívať úžasné výhľady na okolitú divočinu. Noc im občas spestrí polárna žiara a atmosféru tu ťažko opísať. Možno ju však vycítite vďaka fotkám v našej galérii.

DISKUSIA
5.11. 2019 22:00
Diskusia