Grand Prismatic Spring je jedným z najznámejších geotermálnych prameňov na svete. Nachádza sa v národnom parku Yellowstone v Spojených štátoch amerických a je to najväčší termálny prameň v USA a tretí najväčší na svete.

Tento úchvatný prameň je známy svojou ohromujúcou farbou vody. Svoje meno "Grand Prismatic" získal práve vďaka farebnému spektru, ktoré sa v ňom prejavuje. Voda prameňa sa rozlieva do obrovského „bazéna“ s priemerom približne 112 metrov a vytvára ohromujúce odtiene modrej, tyrkysovej, žltej, oranžovej a červenej farby. Tieto farby sú výsledkom prítomnosti rôznych druhov termofilných mikroorganizmov, ktoré sa nachádzajú v prameni.

Grand Prismatic Spring je tiež známy svojou parou, ktorá sa z neho vznáša. Vďaka vysokej teplote vody a prítomnosti minerálov sa vytvára hustá hmla, ktorá dodáva prameňu mystickú atmosféru.

Grand Prismatic Spring je jedným z najpopulárnejších turistických miest v národnom parku Yellowstone a priláka množstvo návštevníkov z celého sveta. Je to miesto, ktoré ponúka fascinujúci pohľad na silu prírody a jej jedinečnú krásu.

Ďalšie divy prírody uvidíte v našej galérii.