Vodopád Yosemite Falls je jedným z najznámejších a najimpozantnejších prírodných úkazov v národnom parku Yosemite v Kalifornii. Tento majestátny vodopád je považovaný za jeden z najvyšších vo Spojených štátoch amerických a je obľúbenou atrakciou pre návštevníkov z celého sveta.

Yosemite Falls sa skladá zo troch častí - hornej, strednej a dolnej. Celkovo dosahuje výšku 739 metrov, čo ho robí jedným z najvyšších voľne padajúcich vodopádov na svete. Najintenzívnejšie prúdenie vody je zvyčajne v jarných mesiacoch, keď sa topí sneh v okolitých horách.

Okrem svojej impozantnej výšky je Yosemite Falls známy aj svojou nádhernou scenériou. Nachádza sa v obklopení skalnatých útesov a hustých lesných porastov, čo vytvára pôsobivý kontrast medzi strmými skalami a prúdiacou vodou. Vodopád je najkrajší počas slnečných dní, keď sa lúče slnka lámajú vodnými kvapkami a vytvárajú farebné oblaky dažďa.

Tento nádherný prírodný úkaz je skutočnou pýchou národného parku Yosemite a ide o jedno z najfotogenickejších miest v Amerike.

Ďalšie z najohromujúcejších vodopádov sveta si môžete pozrieť v galérii.