MENU
Menu

Spektrum FOTO: Kreatívne nápady, ktoré ukazujú rešpekt k prírode

Ekologické správanie je v súčasnosti čoraz módnejšie a je to dobre. Stále viac a viac ľudí chápe, že k prírode i svojmu okoliu sa treba chovať s rešpektom, a to nielen vo veľkej mierke, ale aj na úrovni jednotlivcov či malých komunít. Čo tým máme na mysli? Napríklad veci na nasledujúcich fotografiách.

FOTO: Kreatívne nápady, ktoré ukazujú rešpekt k prírode
Foto: Reddit
Nech sa už na to pozeráte z akéhokoľvek uhla, pohľad na ľudí prehrabávajúcich sa odpadkovými košmi je pomerne bežnou záležitosťou. No a fľaše sú pre tých, ktorí sa v košoch prehŕňajú, jednými z najcennejších predmetov. V mnohých krajinách sú totiž vratné nielen sklené, ale i plastové fľaše, takže bezdomovci vďaka nim môžu získať pár drobných. No a aby nemuseli hľadať priamo v koši, niektoré mestá im pomáhajú aj inštaláciou jednoduchých vonkajších držiakov.

FOTO: Kreatívne nápady, ktoré ukazujú rešpekt k prírode
Foto: Instagram/parksaustralia
A niečo z iného súdka. Vianočný ostrov patrí Austrálii a je známy početnou populáciou unikátnych krabov, ktoré sa pária iba na plážach. Aby sa ale dostali k moru, musia križovať cesty, kde im hrozí zrazenie autom. Na Vianočnom ostrove tak nájdete 30 mostov a podchodov určených nie pre ľudí, ale pre kraby. Zvieratá sa cez dostávajú na pláže, kde sa môžu v pokoji množiť.

Vojna proti vrabcom: Konflikt, ktorý zabil milióny ľudí

Ďalšie ukážky toho, ako sa dá rešpektovať príroda a okolie, nájdete v našej galérii.

DISKUSIA
1.10. 2019 10:00
Diskusia