26. januára 1966 otriasol Austráliou jeden z jej najzáhadnejších zločinov. Obeťami boli tri malé deti, ktoré sa nikdy nenašli. Kam mohli zmiznúť súrodenci Beaumontoví?

FAKTY X: Zmiznutie troch súrodencov: Kto uniesol malé deti?
Zľava Jane, Grant a Arnna
Deväťročná Jane, o dva roky mladšia Arnna a najmladší, len štvorročný Grant nasadli ráno do autobusu, ktorý ich mal odviezť z predmestia Adelaide na neďalekú pláž. Podobnú cestu absolvovali často a rodičia sa o nich tým pádom vôbec nebáli.

FAKTY X: Posledné chvíle na kamere: Kam zmizol Lars Mittank?

Neskôr sa podarilo zistiť, že súrodenci na pláž skutočne dorazili. Očití svedkovia, z ktorých niekoľkí Beaumontovcov dobre poznali, vypovedali, že deti sa hrali na ihrisku i popri pláži. Deň pomaly ubiehal a po pár hodinách už tri deti videli v spoločnosti vysokého, asi 30-ročného blondína. Bolo to zvláštne najmä preto, že najstaršia Jane bola v spoločnosti cudzích ľudí mimoriadne hanblivá a nerada sa k nim približovala. Svedkovia však tvrdili, že všetky deti sa s mužom hrali ako s rovesníkom.

FAKTY X: Stratené vojsko perzského cisára: Pochovala 50-tisíc mužov púšť?

Na pláži ich naposledy videli okolo obeda. Deti odišli spolu s mužom. Potom ich už nikdy nikto nevidel.

Pani Beaumontová sa začala znepokojovať približne o druhej poobede, keď mal deti doviezť autobus na zastávku pred domom. Pomyslela si však, že sa možno rozhodli ísť domov pešo. Ani o hodinu neskôr sa však nevracali. Spolu s manželom sa teda rozhodli ísť deti hľadať. Ich snaha však bola márna. Ešte v ten večer nahlásili na polícii ich zmiznutie.

Onedlho začala jedna z najmasívnejších pátracích akcií v dejinách Austrálie. Zapojili sa do nej policajti i bežní ľudia, ktorí chceli Beaumontovcom pomôcť. Muži zákona si spočiatku mysleli, že pátranie prebehne hladko. Vysokého blondína, s ktorým deti odišli, predsa videlo množstvo osôb.

Hodiny pomaly ubiehali a v mozaike sa začali objavovať ďalšie kúsky. Poštár, ktorý poznal hľadané deti, vypovedal, že ich videl približne o druhej hodine poobede a rozhodne neboli v spoločnosti žiadneho muža. Obchodník na pláži tiež tvrdil, že Jane prišla k nemu do obchodu a za jedlo zaplatila jednolibrovou bankovkou. Pani Beaumontová ale trvala na tom, že hoci dcére dala v ten deň nejaké peniaze, bankovka medzi nimi rozhodne nebola.

FAKTY X: Jachta, ktorá sa vyparila v Bermudskom trojuholníku. O jej osude sa nič nevie

Šesť mesiacov po zmiznutí sa do prípadu vložil špiritista z Holandska. Ten tvrdil, že deti pochovali do základov nedávno vybudovaného skladiska. Majiteľ budovy sa napokon poddal tlaku verejnosti a nechal základy prekopať. Po Beaumontovcoch sa však nenašla ani stopa.

V roku 1968 dostali rodičia dopis od Jane, v ktorom boli inštrukcie, ako získať deti späť. Rodičia ich síce dodržali, na určenom mieste však súrodencov nenašli. Až v roku 1992 sa po analýze odtlačkov prstov z dopisu zistilo, že ho napísal mladík, ktorí mal v roku 1968 len 17 rokov a list napísal zo žartu.

Z únosu a vraždy detí sa nikdy nepodarilo nikoho usvedčiť. Rovnako sa nenašli ani telá súrodencov Beaumontových. Vyšetrovanie sa však neuzavrelo. Austrálska polícia totiž razí politiku, že vyšetrovanie vrážd nikdy neuzatvára. Za informácie, ktoré by vniesli svetlo do prípadu, núka odmenu milión austrálskych dolárov. A rodičia detí, ktoré zmizli? Ešte stále žijú. Majú po deväťdesiatke a zmierili sa s tým, že zrejme nikdy nezistia, čo sa stalo s ich tromi deťmi.