MENU
Menu

Spektrum FAKTY X: Zmiznutie šesťročného Timmothyho Pitzena je dodnes záhadou

Nie každé dieťa má dopriate šťastné detstvo po boku oboch rodičov. Timmothy Pitzen mal šesť rokov, keď ho mama nečakane vyzdvihla v škole a zobrala na výlet, ktorý bol posledným v jej živote a možno aj posledným pre jej syna, keďže ho odvtedy nikto nevidel. Prečítajte si príbeh, z ktorého vám budú naskakovať zimomriavky.

FAKTY X: Zmiznutie šesťročného Timmothyho Pitzena je dodnes záhadou
Výlet s tragickým koncom
Timmothyho Pitzena odviezol otec do školy, ale netrvalo dlho a vyzdvihla ho z nej mama Amy Fry-Pitzen, ktorá tvrdila, že ide o vážnu situáciu. Stalo sa to 11. mája 2011 a Timmothy mal vtedy šesť rokov. Matka zobrala chlapca na trojdňový výlet do zoologických záhrad a do vodných parkov.

Na záberoch z bezpečnostných kamier vidno, ako si mama so synom užívajú príjemné chvíle. Prechádzali sa spolu a chlapec sa hral. Posledný záber je z 13. mája 2011, ako Amy s Timmothym odchádzajú z vodného parku.

FAKTY X: Elisabeth Fritzl: 24 rokov väznená a týraná vlastným otcom

O deň neskôr našli v hotelovej izbe bezvládne telo Timmothyho matky s prerezanými zápästiami. Išlo o samovraždu a zanechala zvláštny list. V liste sa písalo, že chlapec je s ľuďmi, ktorí ho milujú a že ho nikto nikdy nenájde. V hotelovej izbe, kde bola mŕtva Amy Fry-Pitzen, nebolo po jej synovi Timmothym ani stopy, ale v jej aute sa našla jeho krv.

Bez stopy, ale s nádejou
Polícia rozbehla pátranie po Timmothym. Skúmali záznamy telefónnych hovorov a emailov. Deň pred samovraždou volala viacerým príbuzným, ktorých ubezpečovala, že Timmothy je v poriadku a v pozadí vraj bolo počuť Timmothyho, ako kričí, že je hladný. No nepodarilo sa im nájsť nič, čo by ich priviedlo k Timmothymu.

Rodina priznala, že Amy trpela v minulosti depresiou a rozpadalo sa jej manželstvo. Vraj sa veľmi bála sa, aby pri rozvode kvôli jej psychickým problémom neprisúdili starostlivosť o Timmothyho jeho otcovi.

FAKTY X: Smrť Marilyn Monroe: Naozaj to bola samovražda?

Otec James Pitzen bol zo zmiznutia syna zdesený a zlomený. Obával sa, že jeho syna postretol nešťastný osud, ale nestrácal nádej. O Timmothym povedal, že bol inteligentný a vynaliezavý, tak dúfal, že je ešte nažive a že sa nájde.

Timmothymu v jeho škole zasadili spolužiaci a učitelia pamätnú záhradu. Na prípad jeho zmiznutia nezabúdajú, práve naopak, Timmothyho často spomínajú a to nielen v škole, ale aj v miestnej komunite.

Nájdený?
Svetielko nádeje sa rozžiarilo v srdciach Pitzenovcov v apríli 2019, keď sa objavila správa, že možno sa našiel Timmothy. Chlapec mal byť v spoločnosti dvoch únoscov a byť s nimi v moteli. Odtiaľ sa mu vraj podarilo ujsť a dostať sa na políciu, kde opísal svojich únoscov, ktorí ho mali držať sedem rokov v zajatí. Polícia ich už v moteli nenašla.

FAKTY X: Zmiznutie 15-ročnej Emanuely vo Vatikáne: Uniesli ju pedofili?

Rodina Pitzenovcov nestrácala nádej a dúfala, že naozaj ide o Timmothyho, ale našťastie, bola veľmi opatrná, keď sa objavil a čakala na dôkaz jeho totožnosti. DNA analýza odhalila, že tínedžer, ktorý tvrdil, že je Timmothy Pitzen, bol v skutočnosti 24-ročný muž menom Bryan Michael Rini.

Timmothy Pitzen je tak naďalej na zozname nezvestných osôb a ostáva záhadou, aký osud ho postretol.

DISKUSIA
17.4. 2019 10:00
Diskusia