Emanuela Orlandi bola len obyčajné dievča, ktoré postretol zvláštny osud. Zmizla za záhadných okolností, keď mala 15 rokov a všetko nasvedčuje tomu, že sa stala obeťou únosu vatikánskej mafie pedofilov. Pozrite sa s nami na jej prípad.

FAKTY X: Zmiznutie 15-ročnej Emanuely vo Vatikáne: Uniesli ju pedofili?
Zdroj: Profimedia
Emanuela Orlandi. Zdroj foto: Profimedia.sk

15-ročná Emanuela Orlandi, dcéra vatikánskeho funkcionára, zmizla 22. júna 1983 v Ríme po skončení vyučovania v hudobnej škole v popoludňajších hodinách. Jej zmiznutie je spájané s funkciou jej otca vo Vatikánskej banke, vatikánskymi cirkevnými predstaviteľmi a aj s kriminálnym podsvetím. Záhadné zmiznutie Emanuely Orlandi má viacero možných vysvetlení, ale ktoré z nich je to skutočné?

Jednou z alternatív je, že mladé dievča uniesli členovia mafie z dôvodu, že jej otec zastával vysokú funkciu vo Vatikánskej banke a únoscovia chceli získať za Emanuelu vysoké výkupné. Vraj išlo o skupinu ľudí, ktorí dlžili Vatikánskej banke veľké peniaze a únos Emanuely im mal pomôcť vyrovnať dlh.

FAKTY X: Deväť študentov zahynulo na výlete: Čo spôsobilo tragédiu Djatlovovej výpravy?

Ďalšie rozlúštenie prípadu možno hľadať pri komplicoch Mehmeta Ali Agca, ktorý spáchal v roku 1981 atentát na vtedajšieho pápeža Jána Pavla II. Únosom dcéry vatikánskeho policajného predstaviteľa mohli vytvoriť nátlak, ktorým by pomohli dostať Mehmeta Ali Agca z väzby na slobodu.

Najohyzdnejšou a najdesivejšou možnosťou je, že 15-ročnú Emanuelu uniesli cirkevní hodnostári s úchlynými chúťkami, ktorí ju sexuálne zneužívali. Orgií s maloletou sexuálnou otrokyňou sa vraj zúčastňovali aj významní zahraniční predstavitelia a veľvyslanci. Túto alternatívu podporuje aj vyjadrenie hlavného vatikánskeho exorcistu Gabriela Amortha, ktorý povedal, že Emanuela Orlandi bola sexuálne zneužívaná a pravdepodobne zavraždená. Podľa neho bola Emanuela obeťou pedofilnej skupiny vo Vatikáne.

FAKTY X: Princ Krasoň a chladnokrvný vrah v jednom: Robert Chambers

Iba nedávno, viac, než 35 rokov od zmiznutia, sa objavili nové informácie, ktoré môžu objasniť prípad Emanuely a snáď pomôžu nájsť jej telo. Rodina Orlandiovcov dostala anonymný list, ktorý naznačuje, že Emanuela by mohla byť pochovaná na Nemeckom cintoríne vo Vatikáne.

Malo by ísť o hrobku nemeckého princa, ktorého pápež Pio IX. vymenoval v roku 1857 za arcibiskupa, a jeho manželku. Nad hrobkou je socha anjela, ktorá drží tabuľku s nápisom: „Odpočívaj v pokoji."

FAKTY X: Projekt Modrá kniha: Slúžil Američanom na utajenie stôp po UFO?

Expertíza ukázala, že hrobka bola od smrti princa a jeho manželky minimálne raz otvorená a smer, na ktorý ukazoval anjel je zmenený a preto prichádza do úvahy, že práve na tomto mieste by mohla byť pochovaná Emanuela Orlandi. Na Vatikán je tak vyvíjaný verejný nátlak, aby princovu hrobku otvorili a preskúmali, či sa v nej nenachádzajú aj ostatky Emanuely Orlandi.

Snáď sa raz rodina a aj verejnosť dočká rozuzlenia tejto záhady a vypláva na povrch, čo sa skutočne stalo s Emanuelou Orlandi. Napíšte nám do komentárov, ku ktorej alternatíve sa prikláňate vy.