MENU
Menu

Spektrum FAKTY X: Vraždy, ktoré otriasli svetom: Matka zabila osem novorodencov

Je ťažké povedať, čo presne sa odohráva v mysli obyčajného človeka. V prípade matky, ktorá zavraždí osem vlastných detí, je to celkom nemožné. Príbeh ako vystrihnutý z hororu otriasol bavorským mestečkom Wallenfels v roku 2016, no desivé udalosti sa tu diali už o 13 rokov skôr.

FAKTY X: Vraždy, ktoré otriasli svetom: Matka zabila osem novorodencov
Verejnosť sa nikdy nedozvedela, aké bolo priezvisko páchateľky zločinu. Volá sa Andrea a ešte koncom 90. rokov si vzala muža, pričom obaja si do manželstva priniesli deti z predošlých zväzkov. Plánovali ešte troch ďalších spoločných potomkov a vyzeralo to, že plány im bezchybne vychádzajú. To, čo navonok vyzeralo ako bavorská idylka, bola v skutočnosti vražedná nočná mora.

Sérioví vrahovia zo strednej Európy: Jeden z nich unikol trestu

Andrea s manželom naozaj splodili troch spoločných potomkov, potom ale začali riešiť, ako zabrániť ďalším tehotenstvám. Nechceli už ďalšie deti a diskutovali o potrate dovtedy nenarodeného dieťaťa. Debata vyústila v hádku a tá napokon v dohodu. Manželia si povedali, že Andrea jednoducho každého potomka vynosí a následne ho zabijú.

Vzorec sa neustále opakoval. Andrea porodila v kuchyni na dlažbu, ktorá sa dala ľahko umyť. Novorodenca rýchlo zabalili do osušky a následne hodili do plastového vreca, ktoré pevne zviazali. Dieťa sa vnútri zadusilo. Aby bolo všetko ešte desivejšie, potomkov ani nepochovávali, ale jednoducho ich nechávali vo vreciach skryté v dome.

Detskí vrahovia: Ich krutosť šokovala svet

Po prvej vražde sa manželia naďalej oddávali nechránenému sexu. Odpoveďou na ďalšie tehotenstvá bola vždy vražda.

Keď sa Andrea s mužom rozviedli, museli predať dom, pretože ani jede nemal na vyplatenie toho druhého. Je šokujúce, že mŕtve deti v plastových vreciach si pri sťahovaní nevzali so sebou ani sa ich nepokúsili skryť. Keď ich napokon objavili pri obhliadke domu, celé mestečko ostalo v šoku.

FAKTY X: Vraždy, ktoré otriasli svetom: Matka zabila osem novorodencov
Súdne pojednávanie bolo plné replík, z ktorých tuhla krv v žilách. Andrein obhajca napríklad uviedol: „Niektoré deti odkladala ešte kým sa hýbali, potom na ne jednoducho zabudla. Manžel mojej klientky tvrdí, že pri zabíjaní nebol prítomný, vedel však, čoho sa jeho manželka dopúšťa." Muža obvinili zo spolupáchateľstva, pretože vôbec nebránil tomu, čo jeho manželka pravidelne vykonávala.

FAKTY X: Masaker na farme Hinterkaifeck: kto čakanom zabil šesť ľudí?

Andreu obvinili z vraždy štyroch z ôsmich nájdených detí. Polovica telíčok bola totiž v takom štádiu rozkladu, že sa nedalo určiť, či po pôrode vôbec žili. Súdne konanie trvá do dnešných dní. Ešte stále sa nerozhodlo, či obvinená žena vnímala dôsledky svojho konania, teda jednoducho povedané, či bola pri zmysloch. Jej obhajca sa snaží ísť cestou vyhlásenia klientky za nepríčetnú. Vyhla by sa tak väzeniu a skončila by na psychiatrii. Verdikt nepadol ani v prípade jej exmanžela. Nech už ale bude akýkoľvek, vraždy ôsmich novorodencov vo Wallenfellse sa už teraz radia k tým najhorším, aké kedy svet videl.

DISKUSIA
7.8. 2019 10:00
Diskusia