MENU
Menu

Spektrum FAKTY X: Upír v ľudskej koži: Vyčíňaniu beštie podľahli štyri dievčatá

Cutomu Mijazaki sa javil ako pokojný a tichý človek. V zamestnaní síce nijak nevynikal, no pracoval usilovne a nik nemal dôvod sa naňho sťažovať. Mnohí ho ľutovali, veď sa narodil so zdeformovanými rukami, vďaka čomu pripomínal monštrum. A ním aj skutočne bol. O jeho beštiálnych činoch sa v Japonsku dodnes hovorí šeptom.

FAKTY X: Upír v ľudskej koži: Vyčíňaniu beštie podľahli štyri dievčatá
Zdroj: JIJI PRESS
V detstve bol Cutomu mimoriadne nadaný a inteligentný. Trpel však vrodenou deformáciou horných končatín: mal zrastené zápästie. V škole ho kvôli tomu šikanovali a na ružiach nemal ustlané ani doma. Rodičia naňho vyvíjali obrovský tlak, ich nároky bolo nemožné splniť. Ako sa ukázalo pri súdnom procese, žena, ktorá chlapca vychovávala, síce bola manželkou jeho otca, no nie biologickou matkou. Cutomu bol dieťaťom incestu: otec ho splodil s chlapcovou staršou sestrou. V puberte mal samovražedné sklony, nikdy si však nesiahol na život. Vyučil sa ako fototechnik a možno by sa nikdy nevydal cestou vraha, ak by nezomrel jeho starý otec. Ten jediný mu bol z rodiny aspoň trochu blízky.

Vraždy dievčat
Mari Konno mala štyri roky, keď 28. augusta 1988 zmizla. Cutomu ju nalákal na sladkosť, zaviedol do svojho auta a odviezol na predmestie Tokia. Tu ju zaškrtil, posmrtne pohlavne zneužil a nechal ležať na zemi. Nahú, oblečenie malého dievčaťa si vzal ako suvenír. Celý zločin si dôkladne fotograficky zdokumentoval.

Zabijak vrahov: Filho si obete starostlivo vyberal

Masami Jošizawa zmizla 3. októbra 1988 ako sedemročná. Z neznámych dôvodov nasadla do vrahovho auta a živú už ju nik nevidel. Cutomu ju zaškrtil na tom istom mieste ako predchádzajúcu obeť a scenár sa znovu opakoval.

Netrvalo dlho a došlo k tretiemu zmiznutiu. 12. decembra 1988 naposledy videli štvorročnú Eriku Namba. Cutomu ju v aute donútil vyzliecť sa, zatiaľ čo ju fotil. Potom ju zaškrtil, telo vložil do kufra a prikryl plachtou. Plánoval mŕtvolu nechať na rovnakom mieste ako predchádzajúce dve obete, no dostal s autom šmyk a skončil v priekope. Tela sa rýchlo zbavil v neďalekom lese a keď sa vynoril spomedzi stromov, našiel dvoch mužov, ktorí mu pomohli dať vozidlo späť na cestu.

Po objavení Erikinho tela sa polícii ohlásili muži, ktorí pomohli Cutomovi s jeho autom. Popis vraha bol na svete. Nanešťastie však títo svedkovia zle identifikovali značku vozidla a ich výpovede tak boli prakticky bezcenné. Tretiu vraždu sa však podarilo spojiť s predchádzajúcimi aspoň vďaka tomu, že rodinám dievčat volal neznámy človek, no nikdy nepovedal ani slovo.

Detskí vrahovia: Ich krutosť šokovala svet

Týždeň po Erikinej vražde dostali jej rodičia list. Boli v ňom nasledovné slová vystrihnuté z novín: „Erika. Chlad. Kašeľ. Hrdlo. Odpočinok. Smrť." Polícia brala list veľmi vážne, veď podobný dostali aj rodičia prvej obete. V liste Konnovcom sa písalo: „Okolo sú diabli." 6. februára dostali Konnovci ďalšiu zásielku. Bola v nej hlina, popol, ohorené zvyšky kostí, fotky oblečenia ich dcéry, zuby a list s nápisom: „Mari. Kosti. Spálené. Vyšetrujte. Dokážte."

FAKTY X: Upír v ľudskej koži: Vyčíňaniu beštie podľahli štyri dievčatá
6. júna 1989 Cutomu našiel päťročnú Ajako Namato, ktorá sa osamote hrala v parku. Pristúpil k nej, rýchlo si získal jej dôveru a priviedol ju k autu. Netrvalo dlho a ocitla sa zviazaná v kufri pod plachtou. Od ostatných dievčat sa líšila tým, že ju muž vzal k sebe domov. Tu ju fotil a ukájal sa pri tom. Bola už mŕtva a tak ho po niekoľkých dňoch pach rozkladajúceho sa tela donútil zbaviť sa mŕtvoly. Najprv jej odsekol hlavu, potom ruky a napokon torzo pohodil na cintoríne.

Dolapenie beštie
Napriek rozsiahlemu policajnému vyšetrovaniu to bol civilista, kto 23. júla 1989 vraha dolapil. Išlo o otca dievčaťa, ktoré Cutomu na detskom ihrisku nasilu vyzliekol a pokúsil sa ho zneužiť. Na ihrisku sa našťastie nachádzala staršia sestra dievčaťa, ktorá ihneď bežala za otcom. Ten muža fyzicky napadol a donútil ho nahého utiecť. Z nepochopiteľných dôvodov sa onedlho Cutomu k ihrisku vrátil a chcel nasadnúť do svojho auta. Akoby nečakal, že tu budú policajti. Tí ho okamžite zatkli.

Posledné slová sériových vrahov: Monštrá nemali žiadne svedomie

Trvalo len pár týždňov, kým od vraha získali všetky informácie o zločinoch vrátane toho, ako naložil so zvyškami tiel obetí. Dievčatá totiž po smrti mrzačil a čiastočne konzumoval. Súdny proces začal 30: marca 1990 pod drobnohľadom médií.

Vrahov právnik zakladal obhajobu na tom, že Cutomu je blázon a patrí do ústavu a nie za mreže. Skutočne sa potvrdilo, že trpí rôznymi poruchami osobnosti a schizofréniou, odborníci však uviedli, že ani to mužovi nebránilo uvedomovať si, čo robí.

Na rozdiel od vyšetrovania sa súdny proces vliekol celé roky. Cutomov otec spáchal samovraždu potom, ako si od neho syn pýtal peniaze na právnika. V roku 2006 napokon japonský Najvyšší súd definitívne potvrdil rozsudok: smrť. Cutomu Mijazakiho obesili 17. júna 2008.

Autor: Noel
Foto: Youtube

DISKUSIA
29.4. 2019 12:00
Diskusia