MENU
Menu

Spektrum FAKTY X: Transylvánsky bermudský trojuholník

Na severozápade Rumunska v blízkosti mesta Kluž sa rozprestiera les, ktorý sa volá Hoia Baciu. Známy je však aj pod názvom - transylvánsky bermudský trojuholník, ktorý mu dali miestni obyvatelia kvôli tomu, že sa tu strácajú ľudia, zjavujú sa tu duchovia, ale aj neidentifikovateľné lietajúce objekty. Hoia Baciu je najznámejším miestom v Rumunsku, kde sa vyskytujú nevysvetliteľné paranormálne javy. Prečo ide z lesa taký strach?

FAKTY X: Transylvánsky bermudský trojuholník
Strašidelný les
Les Hoia Baciu sa stal známym vo svete vďaka fotografiám vojenského technika Emila Barneu zo dňa 18. augusta 1968. Vtedy aj so svojimi priateľmi trávil čas na okraji tohto lesa, keď všetci prítomní zbadali šikmo letiaci neznámy stroj, ktorý sa pohyboval pomalou rýchlosťou. Tri fotografie z tohto dňa potom obleteli celý svet, a rumunský les sa stal svetoznámym. Obyvatelia obcí, ktoré sa nachádzajú pri Hoia Bacia však už predtým vedeli, že les má veľmi podivnú povesť, a legendy o ňom sa rozprávali dokonca ešte v staroveku. Miestne kroniky hovoria o tom, že v lese sa už stratilo veľa ľudí, ktorých už nikto nikdy nevidel alebo tí, ktorí sa z neho vrátili, akoby prišli z inej časovej dimenzie.

Miestni obyvatelia sa preto lesu Hoia Bacia radšej zďaleka vyhýbajú. Známy tu je príbeh päťročného dievčatka, ktoré sa v lese stratilo niekedy v 70. rokoch minulého storočia. Hneď ako sa rozbehlo jeho hľadanie, dievča vyšlo z lesa, no už nevyzeralo ako päťročné, ale podľa výpovedí ľudí malo najmenej o päť rokov viac, čo skonštatoval aj miestny lekár, ktorý dievča prehliadal. V tom istom roku, kedy sa stratilo malé dievčatko, do lesa vstúpila aj ďalšia žena, ktorá z lesa vyšla s čiastočnou stratou pamäte, no pri sebe mala mincu, ktorú archeológovia datovali do 15. storočia. Množstvo ďalších ľudí, ktorí vstúpili hlbšie do lesa, však už také šťastie nemali, a nikdy sa už z neho nevrátili.

Podivné fenomény
Podľa výpovedí ľudí, ktorí do lesa napriek varovaniu vstúpili, je v lese cítiť pôsobenie veľmi negatívnej energie, ktorú pociťuje aj tunajšia vegetácia. V lese sú kmene stromov zvláštne až desivo pokrútené, a ľudia, ktorí popri takejto postihnutej vegetácií prechádzajú, cítia silné bolesti hlavy, veľký smäd, úzkosť až mdloby. Viacerí ľudia, ktorí sa z lesa vrátili, mali popálenú kožu, napriek tomu, že s ohňom nemanipulovali.

FAKTY X: Transylvánsky bermudský trojuholník
O týchto podivných fenoménoch sa časom dozvedelo veľa odborníkov, medzi ktorými bol aj rumunský biológ Alexandru Sift. Ten sa po vzhliadnutí tunajšej vegetácie snažil prísť na to, čo podivný rast stromov a rastlín vlastne spôsobuje. Počas výskumov, ktoré v lese trávil sa sám zmienil o tom, že keď vchádzal do lesa hlbšie, objavovali sa za ním tiene neznámych osôb, napriek tomu že bol v lese sám. Na viacerých fotografiách, ktoré ľudia v tomto lese urobili, sa objavili podivné tiene, ktoré pripomínali duchov. Jedného z nich zachytil aj Alexandru Sift, keď sa fotil samospúšťou. Niektorí odborníci si myslia, že na týchto fotografiách sú zachytení duchovia zosnulých ľudí, ktorí zomreli práve v tomto lese.

Zvláštnym fenoménom sú aj zelené oči v strede akejsi čiernej hmly, ktoré sa uprene pozerajú na ľudí kráčajúcich týmto lesom. Okrem týchto fenoménov je na okraji lesa vídať na zemi aj čierne škvrny, ktoré vyzerajú ako pahreby, no pahreby to nie sú. Tieto čierne škvrny vídaval aj Alexandru Sift, ktorý si myslel, že ich spôsobila nejaká neidentifikovateľná kyselina.

FAKTY X: Transylvánsky bermudský trojuholník
Alexandru Sift počas svojich výskumov nedokázal odpovedať na to, čo podivný rast stromov spôsobuje, a rôzne fenomény, ktoré v lese sám zažil, nevedel nijako logicky vysvetliť. Les Hoia Baciu je podľa viacerých parapsychológov veľmi zvláštnym a tajomným miestom, ktorý v sebe skrýva niečo nevysvetliteľné. Môže byť niekde v lese vstup do nejakej inej dimenzie ako sa domnievajú niektorí bádatelia? Odkiaľ sa berú podivné svetielkujúce objekty na oblohe, ktoré sa tu pravidelne ukazujú? Z transylvánskeho lesa ide podľa tunajších obyvateľov desivý strach. Čo vlastne ukrýva?

Autor: Recber

DISKUSIA
19.8. 2014 8:00
Diskusia