MENU
Menu

Spektrum FAKTY X: Tají americká vláda kontakt s mimozemšťanmi?

Navštívili mimozemšťania Zem? Odpoveď na túto pálčivú otázku by mohli dať americké tajné programy. Vláda Spojených štátov amerických dotovala hneď niekoľko programov, ktoré mali za úlohu skúmať podozrivé aktivity s možným mimozemským pôvodom, ale výsledky, ktoré by potvrdzovali prítomnosť mimozemských civilizácií na našej planéte sa doposiaľ na verejnosť nedostali. Je to iba hra americkej vlády?

FAKTY X: Tají americká vláda kontakt s mimozemšťanmi?
Budova Ministerstva obrany USA prezývaná Pentagón. Zdroj foto: Shutterstock

V rokoch 1947 až 1969 fungoval Projekt modrá kniha, ktorý zozbieral viac, než 12-tisíc hlásení neznámych lietajúcich objektov, prezývaných UFO. Viac, než 90 percent videní UFO sa vysvetlilo, že ich príčinou bolo počasie, astronomické udalosti a podobne, ale až 700 videní neznámych lietajúcich objektov nedostalo vysvetlenie.

FAKTY X: Najdesivejšie strety s mimozemšťanmi vám naženú husiu kožu

V roku 2017 sa prevalilo, že vláda Spojených štátov amerických financovala Program rozšírenej identifikácie nebezpečenstiev leteckého priestoru, ktorý sa zameriaval na vyšetrovanie UFO. Pentagón, čiže Ministerstvo obrany USA, priznal, že tajný program začal v roku 2007 a skončil v roku 2012, pričom jeho rozpočet bol 19 miliónov eur.

Program rozšírenej identifikácie nebezpečenstiev leteckého priestoru mal v Las Vegas špeciálne upravené budovy, kde bol bezpečne uchovávaný študijný materiál z rôznych zliatin, ktoré majú pravdepodobne mimozemský pôvod. V programe vznikol aj 490-stranový spis, ktorý dokumentuje videnia neznámych lietajúcich objektov z celého sveta, ale tento spis sa zatiaľ na verejnosť nedostal.

FAKTY X: Ruské mesto Oziorsk bolo desaťročia utajené: Z dôvodu mrazí

Na verejnosť doposiaľ unikli iba krátke videá, kde vojenské stíhačky naháňajú niečo neidentifikovateľné. Je však jasné, že Program rozšírenej identifikácie nebezpečenstiev leteckého priestoru priniesol viacero dôkazov, ktoré naznačujú, že nie sme vo vesmíre sami.

Mnoho ľudí ostalo pobúrených, že program na vyšetrovanie UFO, ktorý skúmal podozrivé aktivitity, ktoré mohli byť mimozemského pôvodu, bol po piatich rokoch zrušený. Veliteľ programu Luis Elizondo však povedal, že vyšetrovania pokračovali aj po oficiálnom ukončení programu pod hlavičkou súkromnej neziskovej organizácie s názvom Hviezdnej akadémii umenia a vedy. Na výskumné aktivity tejto organizácie vláda naďalej prispievala poriadne mastnými sumami.

FAKTY X: Na Riverdaleskej ceste nájdete bránu do pekla i rozzúrených duchov

Podozrivé aktivity, ktoré by mohli mať mimozemský pôvod sa evidentne dejú, aj sa skúmajú, ale prečo sa celé roky utajujú? Prečo nechce americká vláda verejne hovoriť o tom, že zrejme nie sme vo vesmíre sami?

DISKUSIA
24.6. 2019 12:00
Diskusia