Bola mladá, krásna a úspešná. Americká herečka Marilyn Monroe bola na výslní síce iba jednu dekádu, ale to stačilo, aby sa stala ikonou, ktorú obdivujú celé generácie ľudí. Žiaľ, božská Marilyn zomrela ako 36-ročná na predávkovanie liekmi. Vyšetrovatelia prípad síce uzavreli ako samovraždu, ale naozaj to tak bolo?

FAKTY X: Smrť Marilyn Monroe: Naozaj to bola samovražda?
Marilyn Monroe (vlastným menom Norma Jean Mortenson) sa narodila v Californii v roku 1926. Vyrastala ako sirota a väčšinu detstva strávila v náhradných rodinách. Aj keď sa jej podarilo uspieť vo svete showbiznisu, trauma z ťažkého detstva ju nikdy neopustila. Trpela úzkosťou a depresiami, pričom útechu hľadala v liekoch a v alkohole, ktoré často užívala aj spoločne.

FAKTY X: Záhada zmiznutia osemročného dievčaťa: Čo sa stalo s Christy?

Keď ju v roku 1962 našli bez známok života ležať na jej posteli, mohlo sa zdať, že to herečka iba neúmyselne prehnala s tabletkami a s alkoholom. No vyšetrovanie úmrtia božskej Marilyn Monroe sa skončilo so záverom, že išlo o samovraždu.

Naozaj to bola samovražda?
Priatelia hollywoodskej hviezdy boli z jej smrti šokovaní. Podľa ich slov, mala herečka ešte pár dní pred smrťou dobrú náladu, nebolo na nej badať žiadne známky depresie a rozprávala im o plánovanej ceste do Mexika.

Jej ďalšia kamarátka, Pat Newcomb, sa vyjadrila, že s Marilyn bola večer pred jej smrťou a plánovali, že nasledujúci večer pôdu spoločne do kina. Podľa nej bola Marilyn Monroe v skvelej kondícii, cítila sa dobre a tešila sa na nové projekty.

FAKTY X: Krkavčia matka: 13 vlastných detí držala roky v krutom zajatí

Mnohým priateľom a reportérom prišlo zvláštne, že ak spáchala samovraždu, tak prečo nezanechala žiaden list na rozlúčku? To bola len ďalšia vec, ktorá prilievala olej do ohnivej debaty o tom, že Marilyn nespáchala samovraždu, ale bola zavraždená.

FAKTY X: Smrť Marilyn Monroe: Naozaj to bola samovražda?
Kto ju zabil?
Krátko po smrti ikonickej herečky sa objavila špekulácia, že jediný, kto bol dostatočne mocný a schopný zahladiť stopy vraždy tak, aby pôsobila ako samovražda, bol vtedajší prezident USA, John F. Kennedy. Spolu s jeho bratom Robertom boli podozriví z milostných afér s božskou Marilyn. Ale keďže herečka bola čoraz psychicky labilnejšia, vplyvní bratia mali obavy, aby sa o ich spoločných úletoch nepreriekla, aj keď údajne to stihla prezradiť svojmu psychiatrovi a najbližším priateľom.

Na rozkaz prezidenta vraj mala byť Marilyn Monroe zavraždená injekciou s barbiturátmi. Tejto verzii herečkinej smrti nahráva aj fakt, že v herečkinom žalúdku sa nenašli žiadne kapsuly s barbiturátmi a v spodnej časti tela mala majú ranu, ktorú nevedel nikto objasniť.

Žije?
Aj takmer 60 rokov od jej úmrtia sa objavujú výpovede svedkov, ktorí tvrdia, že Marilyn Monroe je stále nažive. Podľa nich bol príbeh o jej smrti iba divadlom, aby sa mohla stiahnuť do ústrania a žiť v pokoji.

FAKTY X: Zmiznutie 15-ročnej Emanuely vo Vatikáne: Uniesli ju pedofili?

Čo si o tom myslíte? Bola Marilyn Monroe zavraždená, zomrela z vlastnej vôle alebo je ešte stále nažive? Napíšte nám váš názor do komentárov nižšie.