V Rusku boli ešte minulý rok objavené obrovské megalitické ruiny. Z objavu boli šokovaní nielen vedci, ale aj tzv. záhadológovia, ktorí majú s renomovanými archeológmi večné spory o histórii ľudstva.

FAKTY X: V Rusku objavili najväčšie megality na svete. Kto ich postavil?
Správa, ktorá otriasla archeologickým svetom, v našom mediálnom priestore nenašla ani miesto, pritom to je jeden z najväčších historických objavov za posledné roky. Prečo sa k tomuto objavu oficiálna archeológia ani nevyjadrila? Je možné, že by sa musela prepísať história našej planéty Zem?

Obrovské kamenné bloky človek nemohol postaviť
V marci roku 2014 boli na ruskej hore Šoria v oblasti južnej Sibíri objavené obrovské žulové kamenné bloky, ktoré boli na seba naskladané až do výšky 40 metrov, a vytvorili tak akúsi gigantickú stenu. Hneď po ohlásení tohto výnimočného objavu sa ozvali skeptici, že celá stena je vytvorená prírodou, čo však odborníci z oblasti geológie rázne odmietajú.

Obrovské žulové kamenné bloky do seba dokonale zapadajú, a množstvo masívnych kameňov je zrezaných do rovných plôch s pravými uhlami a ostrými rohmi po stranách, čo je dôkazom toho, že výtvor prírody je absolútne vylúčený. Niektoré kamenné kvádre majú gigantické rozmery, pretože ich hmotnosť sa odhaduje na viac než tritisíc ton.

Tak obrovské opracované kamenné bloky neboli nikde na svete doposiaľ objavené. Porovnať sa tieto kamenné kvádre dajú len s tými, ktoré boli objavené v libanonskom Baalbeku. Tu však najväčší opracovaný kameň objavili zástupcovia Nemeckého archeologického inštitútu až v decembri roku 2014, teda až po objave v Rusku.

FAKTY X: V Rusku objavili najväčšie megality na svete. Kto ich postavil?
Tento kameň mal hmotnosť „len" 1650 ton, na dĺžku mal 19,5 metra, na výšku 5,5 a na šírku šesť metrov. Obrovské kamene z Baalbeku boli známe už aj pred posledným nemeckým objavom, najväčší z nich však nepresiahol hmotnosť 1500 ton. Kto teda mohol v dávnej minulosti opracovať žulové kvádre s hmotnosťou viac ako tritisíc ton, potom ich previezť k úbočiu hory Šoria, kde ich naskladal na seba do výšky 40 metrov?

Podľa všeobecne prijímanej histórie by to ľudia vo veľmi dávnej dobe postaviť nemohli, keďže nemali k tomu žiadnu technológiu, navyše problém niečo také postaviť by mala aj naša civilizácia. Ani dnes totiž nie je známa technológia, ktorá by dokázala tritisíc ton vážiaci kamenný blok zdvihnúť do 40 metrovej výšky. Kto teda mohol postaviť tak gigantickú megalitickú stenu?

Hľadajú sa stavitelia...
Po prvýkrát boli tieto obrovské megality pri hore Šoria vyfotografované Georgijom Sidorovom pri expedícii do južnej Sibíri na začiatku roku 2014. Fotografie obrovských megalitov, pri ktorých stoja členovia expedície, sú už na prvý pohľad neuveriteľné. Ako keby ich stavali obri.

Veď keď si porovnáme kamenné kvádre, z ktorých bola postavená Veľká pyramída v Gíze, kde má priemerný kváder okolo troch ton, a aj s vysvetlením stavby pyramíd majú archeológovia problém dodnes, netreba sa čudovať tomu, že súčasná archeológia sa k objavu gigantickej steny pri hore Šoria vyjadruje len veľmi sporadicky. Zásadná otázka preto znie - kto postavil megalitickú stenu s tak obrovských žulových kvádrov?

FAKTY X: V Rusku objavili najväčšie megality na svete. Kto ich postavil?
Odpoveď nie je vôbec jednoduchá, pretože s vysvetlením tejto stavby sa dostávame na veľmi tenký ľad, kde sa oficiálna archeológia vôbec nechce pohybovať. Mohla by byť staviteľom tejto gigantickej steny nejaká nám neznáma civilizácia, ktorá dokonca nepochádzala ani z našej planéty? Mohla sa pri stavbe používať nejaká antigravitačná technológia? Podľa niektorých odborníkov to je celkom možné.

Napovedá tomu totiž aj ďalšia záhada, ktorú si vedci nevedia vysvetliť. Keď na miesto megalitickej steny dorazila expedícia s geológmi, ich kompasy sa začali správať veľmi podivne. Strelky kompasov sa totiž začali od megalitov z nejakého neznámeho dôvodu odkláňať.

Podľa vedcov musia megality zrejme vysielať nejaké negatívne geomagnetické pole. A práve to by mohlo podľa niektorých záhadológov poukazovať na pozostatok neznámej antigravitačnej sily, s ktorou mohla nejaká dávna civilizácia megalitická stenu postaviť.

V tomto momente sa však pohybujeme len v oblasti špekulácií, no nič iné nám ani nezostáva, keďže vysvetlenie toho, kto mohol gigantickú stenu zo žulových kvádrov postaviť, nám stále chýba.

Ako sa ukazuje, ešte dlho bude táto záhada nevyriešená, a zaradí sa tak do skupiny tých, ku ktorým sa oficiálne archeológia vyjadrovať tak skoro ani nebude. Nečudo, história našej planéty Zem by sa musela zrejme prepísať, a do toho sa nechce historikom ani archeológom.

Ďalšie fotografie nájdete v našej galérii.

Autor: Recber