MENU
Menu

Spektrum FAKTY X: Na Riverdaleskej ceste nájdete bránu do pekla i rozzúrených duchov

V americkom štáte Colorado sa nachádza cesta známa početnými paranormálnymi aktivitami. Riverdaleská cesta, ktorá je dlhá 11 míľ (17,7, kilometra), je opradená hneď viacerými legendami, z ktorých vám nabehnú zimomriavky. Pozrite sa, čo všetko desí ľudí, ktorí sa ocitnú na Riverdaleskej ceste.

FAKTY X: Na Riverdaleskej ceste nájdete bránu do pekla i rozzúrených duchov
Brána do pekla
Brána do pekla je jednou z „atrakcií" Riverdaleskej cesty. Ide o zdanlivo obyčajnú železnú bránu, ale muž, ktorý ju postavil sa zbláznil, keď ju dokončil. Podpálil svoj dom aj s celou jeho rodinou, ktorá v dome spala. Nikdy ho nedolapili a ani sa nedostal pred súd.

Železná brána dostala názov brána do pekla preto, že často sa pri nej objavujú duchovia mŕtvych. Najčastejšie sa stáva, že okoloidúci vidia na ceste pri železnej bráne kráčať ženu v bielom oblečení. Zrejme ide o ducha zavraždenej manželky, ktorá hľadá svoje mŕtve deti alebo manžela. Zjavuje sa v spätnom zrkadle, prípadne stopuje autá a keď jej náhodou niekto zastaví a otvorí dvere, tak zmizne.

FAKTY X: Zásah mimozemšťanov? Policajt zmizol ako v sci-fi filme

Zúrivý duch mŕtveho bežca
Na Riverdaleskej ceste zrazilo auto bežca a ten nehodu neprežil. Jeho duch však ostal na mieste, kde sa tragická nehoda stala. Ľudia, ktorí idú okolo, často počujú hlasný tlkot srdca a kroky. Niekedy sa stáva aj to, že cestujúci majú pocit, akoby niečo zrazili, pričom tam nič nie je, iba zúrivý duch mŕtveho bežca.

Mŕtve telá visiace zo stromov
V okolí Riverdaleskej cesty kedysi žili otroci, ktorých ich majitelia týrali. Duše otrokov sú vraj v oblasti prítomné aj po smrti. Okoloidúci vídajú počas splnu mesiaca ich obesené telá visiace zo stromov.

FAKTY X: Nevinní Barbie a Ken, alebo krutí sadomasochistickí vrahovia?

Krvavé stopy na dopravných značkách
Vandalizmus na dopravných značkách nie je nič neobvyklé, ale na Riverdaleskej ceste nie je dopravné značenie poškodzované farbou, ale krvou. Legenda hovorí, že na Riverdaleskej ceste je duch chlapca, ktorého na nej zrazilo a zabilo auto, keď išiel do školy. V súčasnosti jeho duch chodí po ulici a rozotiera svoje krvavé odtlačky na každú dopravnú značku okolo ktorej ide. Ráno však už nikdy nie je po krvavých škvrnách ani stopy.

Fantómový cestný pirát
Aj bez ohľadu na všetky paranormálne javy je Riverdaleská cesta nevhodná na divokú a rýchlu jazdu, pretože je plná neprehľadných úsekov. Jeden vodič doplatil na to, že na plyn dupal ťažkou nohou a na nepríjemnom úseku cesty tragicky zahynul. Vodičom sa v súčasnosti stáva, že jeho duch sa zjaví aj s autom, ktorému funguje iba jeden svetlomet, natlačí sa za vozidlo a núti ho pridávať. Fantómové vozidlo obvykle zmizne, keď ide oproti iné auto, ale už nastali situácie, kedy duch za volantom vytlačil preľaknutých vodičov z cesty.

FAKTY X: Podnikatelia s krvavými rukami: Dvojičky Ronnie a Reggie

Z Riverdaleskej cesty sa časom stala vyhľadávaná atrakcia pre lovcov paranormálnych aktivít. Niektorým sa nič zvláštne nestalo, ale mnohí si z miesta odnášali zážitok, z ktorého behá mráz po chrbte. Trúfli by ste si na nočnú prechádzku Riverdaleskou cestou?

DISKUSIA
22.5. 2019 10:00
Diskusia