Austrálske mestečko Beechworth nachádzajúce sa v štáte Victoria vzniklo ako jedno z mnohých útočísk pre zlatokopov z celého sveta počas zlatej horúčky v polovici 19. storočia. Práve vďaka zlatokopom sa začali rozrastať aj austrálske mestečká, ktoré začali poskytovať aj kvalitné služby.

FAKTY X: Psychiatrická liečebňa Beechworth - miesto desivých experimentov
Keďže zlatá horúčka dokázala pripraviť o rozum stovky ľudí, mestečko Beechworth v roku 1867 otvorilo aj psychiatrickú liečebňu. Hlavnými pacientmi tu boli práve sklamaní a zruinovaní zlatokopovia, ale aj tí, ktorí sa tu ocitli na niečie „odporúčanie".

Dostať sa do liečebne nebolo vôbec ťažké, odísť z nej však bolo takmer nemožné. A možno aj preto tam mnohí dodnes zostali, aj keď sú už všetci dávno po smrti. Vitajte na najdesivejšom mieste Austrálie!

Beechworth Lunatic Asylum

Psychiatrická liečebňa bola otvorená ešte v roku 1867 s kapacitou 1200 lôžok, ktoré boli takmer ihneď po uvedení do prevádzky permanentne obsadené až do roku 1995, kedy sa desivá liečebňa uzatvorila. Za 128 rokov tu však psychiatrickí pacienti vôbec nenašli to čo hľadali - teda vyliečenie, ale väčšina z nich tu našla smrť, pretože sa na nich robili desivé experimenty.

FAKTY X: Psychiatrická liečebňa Beechworth - miesto desivých experimentov
Archívy hovoria o tom, že počas 128 rokov tu zomrelo až 9000 pacientov! Nečudo, že sa z tejto liečebne stalo miesto duchov a paranormálnych javov. Dostať sa do Beechworthu nebolo vôbec zložité, stačili len dva overené podpisy, a do liečebne sa dostali aj nepohodlní ľudia, ktorí niekomu veľmi prekážali.

Z liečebne sa tak o pár rokov stalo doslova väzenie na doživotie, kedy sa na pacientoch robili veľmi desivé experimenty. Elektrošoky na pacientoch, z ktorých to mnohí neprežili, tu boli napríklad na dennom poriadku. Roky ubiehali a v okolí Beechworth Lunatic Asylum bolo skutočne cítiť zápach smrti, ktorý tu pretrváva dodnes.

Prízraky z Beechworthu

Pár rokov pred definitívnym uzatvorením psychiatrickej liečebne z nej mali strach už aj zamestnanci, ktorí sa tu bežne stretávali s podivným šepotom, ktorý bol počuť na chodbách liečebne, no objavovali sa tu aj stopy bosých nôh na podlahách či kobercoch.

FAKTY X: Psychiatrická liečebňa Beechworth - miesto desivých experimentov
Takisto nebolo ničím výnimočným, že sa tu predmety každodennej potreby neustále samovoľne premiestňovali alebo dvere zatvárali a otvárali. Na chodbách bolo tiež možné stretnúť aj prízraky zdravotných sestier v dobových uniformách a v nemocničnej kuchyni dával o sebe vedieť duch, ktorý zamestnancov liečebne ťahal za odev.

Podľa záznamov z Beechworthu sa malo jednať o Tommyho Kennedyho, ktorý pracoval ako pomocník v nemocničnej kuchyni, a medzi personálom bol veľmi obľúbeným zamestnancom. Svoju prácu síce odvádzal svedomito, no nedokázal uniesť to, že mu doslova pred očami umierali pacienti, ktorým nosil jedlo. Preto aj spáchal samovraždu, a o sebe dával vedieť zamestnancom liečebne, ktorí sa s ním podľa výpovedí bežne stretávali.

Najdesivejším miestom Beechworthu je však miestnosť, kde sa pacientom podávala nielen „liečba" elektrošokmi, ale robili sa tu na nich aj iné neľudské a desivé experimenty. Okrem toho tu podľa záznamov boli na policiach aj nádoby s ľudskými orgánmi, ktoré okolo roku 1950 zmizli počas rekonštrukcie časti liečebne.

FAKTY X: Psychiatrická liečebňa Beechworth - miesto desivých experimentov
Práve tu boli lovcami duchov zaznamenané veľmi bolestné výkriky a stonania pacientov, ale aj zachytení duchovia, ktorí mali tváre pokrivené bolesťou a utrpením. Všetky spomenuté prízraky môžu pri troche „šťastia" návštevníci Beechworthu stretnúť ešte aj dnes, no najčastejšie tu môže väčšina návštevníkov vidieť ducha vrchnej sestry Matron Sharpe ako vychádza zo svojej pracovne alebo ako sedí na stoličke v miestnosti, kde sa „liečilo" elektrošokmi.

V súčasnosti patrí budova Beechworth Lunatic Asylum austrálskej univerzite La Trobe University a v bývalej psychiatrickej liečebni sa pravidelne konajú nočné strašidelné prehliadky, ktorých sa môže zúčastniť každý jeden záujemca.

Autor: Recber