MENU
Menu

FaktyX FAKTY X: Prípad dvojičiek Pollockových: Ozajstný dôkaz reinkarnácie?

Smrť dieťaťa je pre rodičov tou najväčšou tragédiou. John a Florence Pollockovci mali tú smolu, že pri dopravnej nehode zahynuli 5. mája 1957 obe ich dcéry: 11-ročná Joanna a šesťročná Jacqueline. Pár bol spočiatku zdrvený, ale napokon sa dostal z najhoršieho a Florence sa podarilo znovu otehotnieť. Vtedy sa začal zvláštny príbeh dvojičiek, ktorý je podľa mnohých skutočným dôkazom reinkarnácie.

4. októbra 1958 porodila Florence dvojičky Gillian a Jennifer. Boli takmer identické, líšili sa len materskými znamienkami. Jennifer mala znamienko na páse presne na mieste, kde aj jej zosnulá sestra Jacqueline. Mala tiež znamienko na čele, kde mávala Jacqueline jazvu po úraze.

FAKTY X: Caligula v sukni: Najvražednejšia žena v dejinách uniká pozornosti

Rodina sa presťahovala do anglického Whitley Bay keď mali sestry len tri mesiace. O dva roky neskôr sa začali dvojičky dožadovať hračiek, ktoré patrili ich mŕtvym sestrám. Dialo sa tak napriek tomu, že tieto hračky nikdy predtým nevideli. John a Florence teda vzali dcéry do predošlého bydliska na výlet. Chceli si overiť svoje domnienky. Gillian a Jennifer ukazovali na niektoré miesta, kde sa hrávali ich zosnulého sestry. Očividne tiež mali paniku z automobilov. Keď oslávili piate narodeniny, ich spomienky na „minulé životy" začali postupne blednúť a napokon sa úplne vytratili.

Rodičia verili, že zosnulé deti sa im vrátili v reinkarnovanej podobe. Prípad zaujal aj doktora Iana Stevensona, ktorý vo svojej neskoršej knihe opísal 14 detí podobných dvojičkám Pollockovým. Reinkarnáciou sa zaoberal 40 rokov a dlho žil v Ázii, kde sa podľa neho vyskytla väčšina prípadov reinkarnácie a detí, ktoré si pamätali minulé životy.

FAKTY X: Posledné chvíle na kamere: Kam zmizol Lars Mittank?

Pre Áziu sa rozhodol kvôli tomu, že medzi obyvateľstvom bola a je viera v reinkarnáciu pomerne rozšírená. V západných krajinách podľa Stevensona rodičia svoje deti, ktoré hovoria o minulých životoch, od takýchto rečí skôr odrádzajú.

Stevenson bol presvedčený, že reinkarnácia skutočne existuje. Ide o lákavý koncept, ktorý síce na jednej strane nesľubuje večný život, ale na strane druhej ani večný odpočinok. Práve z tohto dôvodu v reinkarnáciu veria stovky miliónov ľudí a je aj predmetom univerzitných výskumov.

Stevenson pri svojom skúmaní využíval aj hypnózu. Opísal prípad ženy, ktorá mu v hypnóze hovorila zážitky zo 14. storočia, keď žila na dvore anglického kráľa Richarda II. Ako neskôr zistil, žena čítala historický román, z ktorého potom čerpala aj v hypnóze. Práve z tohto dôvodu sa výskumníci vrátane Stevensona zameriavajú skôr na deti, ktoré ešte nie sú také ovplyvnené vonkajším svetom.

FAKTY X: Nezahynuli pri požiari? Päť detí zmizlo bez stopy, policajti klamali

Niektorých vedcov fascinuje najmä fakt, že deti môžu mať spomienky, ktoré nie sú ich vlastné. Ide skutočne o dôkaz reinkarnácie, alebo len o bujarú detskú fantáziu. Stevenson bol presvedčený o tom prvom.

DISKUSIA
27.11. 2019 8:00
Diskusia