MENU
Menu

Spektrum FAKTY X: Prekliate jazero v New Jersey: prečo v ňom miznú ľudia?

V americkom štáte New Jersey sa v hustom borovicovom lese, ktorý je známy pod názvom Pine Barrens alebo Pinelands, v jeho južnej časti nachádza veľmi zvláštne jazero. Miestni indiáni mu hovoria Modrá diera (Blue Hole), miestni obyvatelia jej nepovedia inak ako Čertova kaluž. Podľa legendy sa v nej nachádza nadprirodzená sila, ktorá do hlbín stiahne každého, kto sa k nej priblíži.

FAKTY X: Prekliate jazero v New Jersey: prečo v ňom miznú ľudia?
Modré jazero je vraj strážené rôznymi nadprirodzenými bytosťami a bol už pri ňom videný aj legendárny diabol z Jersey. Čo sa ukrýva pod hladinou?

Desivé ticho v okolí jazera
Jazero Blue Hole dostalo svoje pomenovanie podľa nezvyčajne jasnej modrej vodnej plochy, na rozdiel od iných malých jazier alebo rybníkov, ktoré sú v jeho okolí. Väčšina okolitých malý jazier má totiž zelenohnedú farbu vďaka rastlinám a ich čulému životu v nich. Naopak Modrá diera, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako ideálne miesto na kúpanie, je bez života.

V jazerách číhajú mikroskopické monštrá. Môžu zabíjať


Pri jazere nenájdete žiaden hmyz a neuvidíte tam plávať ani žiadnu rybu. Okolie jazera je bez života a rozprestiera sa tu len desivé ticho, ktoré by sa dalo krájať. Vodná kruhová plocha je nedotknutá a nehybná, priezračná voda akoby každého lákala, nech si ju vyskúša. Takmer dokonale kruhové jazero, ktorého maximálna šírka je 21 metrov, má vodu aj v tých najteplejších dňoch studenú a jej teplota sa pohybuje len okolo 10 °C.

Záhadné zmiznutia
V blízkosti jazera Blue Hole začalo v minulosti dochádzať k záhadným zmiznutiam nielen zvierat, ale aj ľudí. Viackrát tu zmizli kone miestnych obyvateľov, ktoré sa sem prišli napojiť a veľa ľudí, ktorí vstúpili do jazera sa záhadne stratili. Aj preto tu v súčasnosti platí prísny zákaz kúpania a potápania. Indiánska legenda hovorí, že v jazere prebýva akási nadprirodzená sila, ktorá do svojich vôd priťahuje všetky živé bytosti.

Diablovo jazero v Kazachstane: čo ukrýva?

Potvrdili to aj mnohí ľudia, ktorí sa k Modrej diere priblížili. Ľudia, ktorí sa k jazeru dostali, hovorili o tom, že náhle pociťovali akési nutkanie ísť bližšie a bližšie, akoby ich niečo priťahovalo. Tí, ktorí nadprirodzenému vábeniu neodolali a vstúpili do jazera alebo v ňom dokonca plávali, prišli o život a dokonca sa už nenašli ani ich telá.

Keď jazero zabíjalo: smrtiaci plyn otrávil stovky ľudí

Pár nevládnych tiel však bolo vyplavených. Svedectvá ľudí však hovoria o tom, že všetky mŕtvoly mali po celom tele škaredé rany alebo hlboké škrabance, viaceré zlomeniny alebo dokonca chýbajúce oči. Kto alebo čo spôsobilo utopeným ľuďom tieto zranenia nie je jasné, keďže v jazere sa nenachádza žiaden živý tvor. Teda až na jedného, o ktorom si už dlhšie rozprávajú obyvatelia neďalekého mesta Winslow.

V blízkosti Modrej diery už viacerí ľudia spozorovali tvora, ktorý je v tejto oblasti známy ako diabol z Jersey. Tento tvor je podľa ľudí, ktorí ho videli, najčastejšie opisovaný ako dvojnohá bytosť s kopytami, kengurím telom, malými rukami s pazúrmi, krídlami na chrbte, vidlicovitým chvostom a s kozou rohatou hlavou.

Diabol z Jersey mal podľa očitých svedkov vyliezať práve z tohto, podľa mnohých, prekliateho jazera. Môže diabol z Jersey lákať ľudí alebo zvieratá do Modrej diery? Mohla práve táto tunajšia legendárna bytosť spôsobiť početné zranenia ľuďom, ktorých telá sa našli na brehu tohto prekliateho jazera?

Podľa skeptikov má zmiznutie ľudí v Modrej diere racionálnejšie vysvetlenie, pretože viacerí odborníci si myslia, že práve toto jazero je prepojené s podzemnými vodnými prúdmi a tie môžu spôsobovať silné víry, ktoré ľudí sťahovali pod inak pokojnú hladinu.

Práve táto teória by mohla vysvetľovať aj nadprirodzenú silu pôsobiacu v jazere, a tiež to, prečo sa množstvo ľudí, ktorí sa v jazere kúpali a potápali, už nikdy nenašlo. Čo presne sa deje pri jazere Modrá diera v New Jersey je však stále záhadou.
DISKUSIA
7.7. 2017 10:00
Diskusia