MENU
Menu

FaktyX FAKTY X: Posledné chvíle na kamere: Kam zmizol Lars Mittank?

Zmiznutie Larsa Mittanka je dodnes neobjasnenou záhadou. O to zvláštnejšou, že 8. júla 2014, keď bol vtedy 28-ročný Nemec naposledy videný, ho zachytili aj bezpečnostné kamery. Videá zaplavili YouTube, no Mittanka sa dodnes nepodarilo nájsť. Čo sa mohlo mladému mužovi prihodiť a aké boli okolnosti jeho zmiznutia?

Video (nájdete ho pod článkom) nemá ani minútu, no Mittank je na ňom dobre viditeľný. Má na sebe žlté tričko s krátkym rukávom a očividne sa obáva o život. Uteká cez letiskový terminál v bulharskej Varne priamo k lesu. Jeho posledný beh videlo už najmenej 16 miliónov ľudí, ani jeden z nich však už Mittanka nevidel živého. Na letisku nechal ruksak i kufor s peňaženkou, pasom a telefónom. Žiadna z jeho osobných vecí však vyšetrovateľom nenapovedala, kde by sa Nemec mohol nachádzať.

FAKTY X: Posledné chvíle na kamere: Kam zmizol Lars Mittank?

FAKTY X: Jachta, ktorá sa vyparila v Bermudskom trojuholníku. O jej osude sa nič nevie

V júli 2014 prišiel Mittank s partiou kamarátov na známe bulharské letovisko Slnečné pobrežie. Skupina si užívala voľno, až kým sa Mittank v jeden večer nedostal do konfliktu. V centre mesta došlo k súboju medzi skupinami fanúškov nemeckých tímov Werder Brémy a Bayern Mníchov. Mittank sa oddelil od svojich kamarátov a priplietol sa do bitky.

Výsledkom bola poriadna rana do hlavy, prasknutý ušný bubienok a podozrenie na otras mozgu. Lekár Mittankovi predpísal antibiotikum Cefuroxime 500 a odporučil mu pár dní nelietať, pretože zmena tlaku by mohla muža vážne ohroziť.

FAKTY X: Kinrosský incident: Utajila americká vláda únos lietadla UFO-m?

Nemcovi kamaráti teda nastúpili do lietadla a nechali Larsa v Bulharsku. Tvrdil, že sa uvidia doma. Ubytoval sa v lacnom hoteli Color neďaleko letiska vo Varne, vo štvrti, ktorá nebola známa práve najlepšou povesťou. Jeden z jeho kamarátov neskôr vypovedal, že keď sa lúčili, vyzeral Mittank dobre naladený a odpočinutý.

Ešte v deň, keď jeho kamaráti odleteli z Bulharska, však vystrašený Mittank volal matke z hotelovej izby. Očividne panikáril a tvrdil, že ho sledujú nejakí ľudia a chcú ho zabiť alebo okradnúť. Matke povedal, aby zavolala do banky a zablokovala jeho platobné karty. Neskôr jej ešte napísal SMS správu s prosbou, aby zistila čo najviac o antibiotikách, ktoré mu predpísal lekár.

FAKTY X: Záhadné zmiznutie rodičov s dieťaťom: Mohli v ňom mať prsty okultisti?

Bezpečnostné kamery v hoteli odhalili, že Mittank bezcieľne chodil po vestibule, pozeral sa z okien a istý čas sa dokonca skrýval vo výťahu. O jednej v noci z hotela odišiel a neskôr sa vrátil, no nepodarilo sa zistiť, kde medzitým bol.

Na druhý deň ráno Mittank napísal matke ďalšiu správu, ktorou jej oznámil, že sa bezpečne dostal na letisko. Pred letom sa nechal vyšetriť letiskovým doktorom, ktorý Nemcovo správanie označil za nervózne a celkovo zvláštne. Hovoril o tom, že neverí liekom, ktoré mu predpísal lekár.

Letiskový doktor Kosta Kostov neskôr uviedol, že Mittank dostal triašku, keď videl do terminálu vojsť jedného zo stavebných robotníkov, ktorí tu pracovali. Mal skríknuť: „Nechcem tu zomrieť! Musím sa dostať preč."

Rozbehol sa smerom z terminálu, kde nechal všetky svoje veci. Preskočil bezpečnostný plot a zmizol v neďalekom lese. Dodnes sa po ňom nenašla ani stopa.

DISKUSIA
18.10. 2019 10:00
Diskusia