MENU
Menu

Spektrum FAKTY X: Nevysvetliteľné mrzačenie dobytka: Tisíce zvierat skončili bez pohlavných orgánov

V druhej polovici 20. storočia sa objavil znepokojivý fenomén, ktorý existuje dodnes: mrzačenie dobytka. Začalo v Spojených štátoch amerických, no vyskytlo sa aj v iných častiach sveta. Dodnes sa nevysvetlilo, za akých okolností uhynuli a prišlo o vnútornosti tisíce zvierat.

FAKTY X: Nevysvetliteľné mrzačenie dobytka: Tisíce zvierat skončili bez pohlavných orgánov
Jednotlivé prípady sa líšia, majú však predsa len niečo spoločné: hlavným cieľom mrzačenia boli pohlavné orgány, oči a uši. U všetkých nájdených zvierat tieto orgány chýbali bez ohľadu na pohlavie. Ďalšie charakteristiky už nie sú spoločné pre všetky prípady. Niektoré mŕtvoly mali napríklad chirurgické rezné rany na rôznych častiach tela, v iných prípadoch zasa svedkovia hovorili o úplnej absencii krvi na mieste činu. Akoby dobytok niekto najprv celkom vysal a až potom zabil a zmrzačil. Občas zasa chýbali veľké kusy svaloviny.

FAKTY X: Nebeský súboj nad Norimbergom? Čo videli stovky svedkov?

S mrzačením dobytka sa spájajú aj iné záhadné fenomény. Najmenej v jednom prípade videli ľudia v čase, keď došlo k mrzačeniu, nad miestom činu lietať vojenský vrtuľník. Podozrivý je tiež nedostatok stôp v okolí mŕtvol. Nielen že sa zdá, akoby páchateľ nezanechával stopy, ale ani zvieratá tesne pred smrťou okolo seba nedupali. Zdá sa, že zomreli celkom pokojne.

FAKTY X: Nevysvetliteľné mrzačenie dobytka: Tisíce zvierat skončili bez pohlavných orgánov
V Spojených štátoch amerických sa do vyšetrovania pustilo okrem iných aj FBI. Stalo sa tak pred viac než 30 rokmi, no vyšetrovanie neprinieslo presvedčivejšie výsledky. V správach detektívov sa objavujú len zmienky o teóriách, ktoré majú vysvetliť, ako k mrzačeniu došlo. Dokumenty FBI spomínajú satanistické kulty, armádne či vládne pokusy a dokonca aj mimozemskú aktivitu, nič z toho však vyšetrovatelia oficiálne neuznali.

FAKTY X: Hľadanie Fontány mladosti: Kde sa má nachádzať zázračný prameň?

Najpravdepodobnejším vysvetlením sa zdá byť aktivita satanistických kultov. Tie v čase, keď začalo dochádzať k mrzačeniam, zažívali v USA doslova boom. Média sa prikláňali práve k tomuto vysvetleniu, avšak veterinári, ktorí skúmali zdochliny zmrzačených zvierat, si ním neboli veľmi istí. Ich správy sa prikláňali skôr k tvrdeniu, že mrzačenie mali na svedomí predátori s veľmi ostrými zubami. Tým by sa objasnil aj fakt, prečo dobytku chýbali oči, uši a pohlavné orgány: ich mäso je totiž najmäkšie. K tomuto vysvetleniu sa zasa najväčšmi prikláňali vyšetrovatelia z FBI. Zvláštne však je, že nie vždy boli orgány odtrhnuté, občas ich niečo doslova odrezalo, a to veľmi presne.

FAKTY X: Vražda Julie Wallacovej: Brutálne dobitie kutáčom je dodnes neobjasnené

V čase vyšetrovania však len v Colorade došlo k 130 prípadom mrzačenia dobytka. Že by si skúsení farmári nevedeli poradiť s predátormi, ktorí v takom rozsahu likvidujú ich zvieratá? A ako je možné, že v niektorých prípadoch boli telá v počiatočnom štádiu rozkladu, hoci k smrti došlo len pred pár hodinami? Odpovede na tieto otázky zatiaľ verejnosť nedostala.

DISKUSIA
12.4. 2019 10:00
Diskusia