MENU
Menu

Spektrum FAKTY X: Návštevy zo záhrobia vám naženú husiu kožu

Niekto na nich neverí, ale je nespočetné množstvo prípadov, kedy sa duchovia mŕtvych ľudí zjavujú živým. Pozrite sa s nami na prípady, kedy ľudí prišli navštíviť mŕtvi zo záhrobia.

FAKTY X: Návštevy zo záhrobia vám naženú husiu kožu

Záhadný klavirista

Noční strážnici v budovách majú množstvo zážitkov, ktoré naháňajú hrôzu. Jeden z nich strážil prázdnu budovu, keď začul zvuk klavíra z nižšieho poschodia. Znepokojený išiel dole, aby vynadal človeku, že tam nemá v noci čo hľadať a už vôbec nesmie hrať na klavíri.

FAKTY X: Nahá žena s neskutočnou silou vbehla do cudzieho domu: Posadol ju diabol?

Ale keď prišiel dole, zistil, že nikto tam nebol a ani nikto nesedel za klavírom. Niekoľko minút hľadal nespratného klaviristu, avšak, zistil iba to, že tam bol úplne sám.

Skutočný poltergeist
Muž s manželkou a synom sa nasťahovali na najvyššie poschodie trojposchodového domu, pričom nižšie dve ostali prázdne. Po niekoľkých týždňoch sa im začali diať zvláštne veci. Najmä päťročný syn mal problémy so spánkom a tvrdil, že uprostred noci chodieva do jeho izby starý muž, ktorý sedí v hojacom kresle. Chlapec ostal zakaždým tak, vydesený, že nevedel opäť zaspať, ale rodičia mu neverili a mysleli si, že syn má iba zlé sny. Neznámy muž sa chlapcovi zjavoval čoraz častejšie a začal naňho aj hovoriť. Vravel mu, aby jeho rodina odišla z jeho domu.

Rodičia si mysleli, že si chlapec vymýšľa a preto sa otec rozhodol prebdieť pri synovi celú noc. Sadol si pred synovu izbu, všade bolo ticho a pokoj, až do momentu kedy zbadal na opačnom konci chodby starého muža v obleku a klobúku, ktorý sa naňho pozeral. Iba tam stál a pozeral, až nakoniec zmizol. Muž utekal zobudiť manželku a hneď začali hľadať spôsoby ako sa zbaviť duchov, ale diali sa im čoraz zvláštnejšie veci. Veci sa hýbali samé od seba, alebo padali z poličiek. Zásuvky a skrinky sa samé otvárali, svetlá blikali.

FAKTY X: Rezidencia Pittockovcov: Dom plný šťastných duchov?

Jedného dňa bola žena so synom sama doma, v kúpeľni kúpala syna, ale počula, že v obývačke sa zaplo rádio. Zmätená ho išla okamžite vypnúť, ale o chvíľu sa to zopakovalo, zopakovalo sa to hneď niekoľkokrát, tak rádio odpojila od elektriny, ale aj tak sa zaplo. Vystrašená zavrela dvere na kúpeľni, ale po chvíli počula zvláštne zvuky z kuchyne, zásuvky a skrinky sa otvárali, riad sa rozbíjal. Zavolala manželovi, aby okamžite prišiel domov a so synom ostala skrytá v kúpeľni. Keď manžel prišiel domov, ich kuchyňa bola zdevastovaná a porozbíjaná.

Trojčlenná rodinka odišla bývať k vzdialenej rodine, kým si nenašli nový domov. Neskôr sa dozvedeli, že v ich strašidelnom dome zomrelo niekoľko ľudí, vrátane starého muža, ktorý zomrel vo svojom hojdacom kresle. Starý pán mal povesť nevrlého a večne mrzutého muža a celý život strávil v tom dome. Hostia neboli uňho nikdy vítaní a evidentne ani po smrti nemá náladu na iných ľudí.

Charlie
Roky si rodičia mysleli, že ich dcéra má imaginárneho kamaráta, ktorého volá „Charlie." Avšak, raz bola v aute so svojou mamou a tetou, rozprávali sa o rôznych veciach. Šesťročné dievčatko malo dobrú náladu, bavilo sa a zrazu sa výraz v jej tvári zmenil. S plnou vážnosťou povedala: „Charlie je tu." Teta s mamou ostali znepokojené, teta sa jej opýtala: „Kto je tu?" Dievčatko pevne stislo svojej tete ruku a povedalo: „Charlie je tu. S nami. Práve teraz." Keď sa jej teta viac vypytovala, odpovedí sa nedočkala.

FAKTY X: Posadnutie diablom: Čo by ste o ňom mali vedieť?

Časom sa ukázalo, že Charlie je dievča, ktoré sa kamarátilo s jej prastarou mamou. Mama to dievčatku neverila, ale keď sa jej opýtala, či mala vtáčika menom Tweety, ostala ako obarená. Jej stará mama chovala vtáčiky a Tweety bol jej obľúbený, ale o prababkiných vtáčikoch sa pred dievčatkom nikdy nerozprávalo. „Odkiaľ vieš o Tweetym?" opýtala sa dcéry zmätene. „Charlie mi to povedala," odpovedalo dievčatko mame.

DISKUSIA
24.7. 2019 10:00
Diskusia