MENU
Menu

Spektrum FAKTY X: Molebka – ruský bermudský trojuholník

Ruská dedina Molebka, ktorá sa nachádza na hranici Permského kraja a Sverdlovskej oblasti, je v celej Ruskej federácii známa ako miesto, kde sa už od 19. storočia vyskytujú rôzne anomálne javy.

FAKTY X: Molebka – ruský bermudský trojuholník
O toto miesto sa už niekoľko desaťročí zaujímajú nielen lovci záhad, ale aj vedci, ktorí túto oblasť označili za anomálnu zónu Ruska, kde sa naozaj odohrávajú nevysvetliteľné javy. Prečo sa práve toto miesto stalo akýmsi bermudským trojuholníkom Ruska?

Prvé tajuplné zvesti o Molebke

Dedina Molebka bola založená v roku 1787, a len o štyri desaťročia neskôr sa už začali o tejto obci šíriť zvesti o tom, že toto miesto je prekliate. V 30. rokoch 19. storočia priniesli prvé svedectvo o zvláštnych svetelných úkazoch na nebi tunajší roľníci, keď po práci na poli zbadali v jeden večer podivné lietajúce objekty.

FAKTY X: Portrét rodiny Cooperovcov: Kto je votrelcom na desivej fotke?

Tieto úkazy sa tu opakovali počas celého 19. storočia a o dedine Molebka sa začali šíriť povesti o tom, že to je skutočné prekliate miesto Ruska, kde žijú démoni. Nezvyčajné lietajúce svetelné objekty tu boli pozorované aj v 20. storočí, no miestni obyvatelia hovorili nielen o nich.

FAKTY X: Molebka – ruský bermudský trojuholník
V okolí dediny Molebka sa totiž začali vyskytovať rôzne fyzikálne anomálie, kedy tu nefungovali kompasy, rádiové vysielače (v súčasnosti aj mobilné telefóny) a niektorí ľudia sa tu mali stretnúť aj s neznámymi bytosťami.

FAKTY X: USS Cyclops: Ďalšia obeť Bermudského trojuholníka?

Ľudia v celej oblasti tzv. Molebského trojuholníka pociťovali zdravotné problémy od bolesti hlavy, cez zvýšenie telesnej teploty až po nevysvetliteľné pocity strachu, keď cítili prítomnosť niečoho veľmi podivného.

FAKTY X: Molebka – ruský bermudský trojuholník
Prvý prieskum celej oblasti
Napriek týmto anomáliám sa prvá výprava do tejto oblasti vypravila až v 80. rokoch 20. storočia pod vedením permského geológa Emila Bachurina. Ten v októbri 1983 preslávil dedinu Molebka vďaka tomu, že v snehu objavil kruh s priemerom 62 metrov, ktorý vyzeral tak, ako by tam pristál nejaký kruhový lietajúci objekt.

FAKTY X: Tajomný Rechnitzký kódex: Prastarú knihu vedci dodnes nerozlúštili

Po Bachurinovej expedícii sa v oblasti vystriedali ďalšie vedecké výpravy a celá oblasť bola na oficiálnej úrovni vyhlásená za prvú potvrdenú geoanomálnu zónu Ruska. Samotní vedeckí členovia expedícií totiž na vlastné oči videli skutočné lietajúce taniere a to v takom množstve, ako by tam bolo nejaké mimozemské letisko.

Podivné lietajúce objekty a rôzne svetelné gule sa tu na oblohe objavovali v pravidelných intervaloch, čo bolo pre mnohých odborníkov až veľmi podozrivé. Členovia expedícií takisto potvrdili, že sa im v okolí Molebky zhoršil zdravotný stav, trpeli migrénami, mali zvýšenú teplotu, krvný tlak a niektoré časti tela im opuchali.

Anomálnu zónu v okolí dediny Molebka potvrdil aj jadrový fyzik Pavel Gladyšev, ktorý sa tu dokonca narodil. Miestnym legendám o lietajúcich objektov a svetlách neveril dovtedy, dokiaľ sám na vlastné oči na oblohe nevidel svetelný letiaci objekt podobný ohnivej guli. Čo však stojí za takým častým výskytom UFO v okolí dediny Molebka?

FAKTY X: Molebka – ruský bermudský trojuholník
Sami vedci sa pýtajú, prečo sa o túto oblasť nezaujíma ruská vláda alebo ruská armáda. Môže mať za tým všetkým prsty práve ruská armáda, ktorá o skúmanie týchto anomálií neprejavuje žiadny záujem z toho dôvodu, že práve armáda tu tajne testuje nejaké podivné lietajúce stroje?

Aspoň to si totiž myslia miestni obyvatelia a vedci, ktorí celú oblasť skúmali. Podarí sa vedcom niekedy odhaliť, prečo sa v celej oblasti odohráva také množstvo fyzikálnych anomálií?

DISKUSIA
29.9. 2017 10:00
Diskusia