MENU
Menu

Spektrum FAKTY X: Komunikácia s duchmi cez televízor: Podvod, či realita?

Parapsychológovia a odborníci na prístrojovú komunikáciu, ktorá je známa pod označením ITC, sú presvedčení, že zosnulí ľudia dokážu komunikovať so svetom živých prostredníctvom moderných technológií. Dôkazov vraj existuje viac než dosť a jedným z nich je aj pokus dvoch kamarátov, kde jeden z nich, ktorý zomrel, dokázal nadviazať s tým druhým kontakt cez televíznu obrazovku priamo zo záhrobia. Je to dôkaz o posmrtnom živote?

FAKTY X: Komunikácia s duchmi cez televízor: Podvod, či realita?
Ruka ducha zachytená v televízore
V roku 1968 vydesila počas Štedrého večera istú ženu z Minnesoty ruka, ktorá sa začala naťahovať vo vnútri vypnutej televíznej obrazovky. Dlaň ducha bola pritlačená na vnútornej strane obrazovky a žene sa ju podarilo vyfotografovať, keďže mala po ruke fotoaparát. Na tento moment však čakala takmer rok, pretože to nebolo prvýkrát, kedy sa ruka akéhosi prízraku ukázala za obrazovkou.

FAKTY X: Strašidelné britské tunely: Čo všetko sa v nich odohráva?

Niečo podobné sa jej stalo aj v roku 1967, kedy tajomnú ruku v televízore zbadal aj jej manžel. Fotografia tajomnej ruky za televíznou obrazovkou o pár dní obletela celý svet a spustila sa vášnivá diskusia, či to je skutočne ruka nejakého ducha, ktorý sa pokúšal komunikovať zo záhrobia.

Dá sa komunikovať s duchmi zo záhrobia?
Parapsychológovia už roky poukazujú na jeden z najpresvedčivejších dôkazov o tom, že televízne prijímače dokážu prenášať signály dokonca aj zo záhrobia. Celý svet o tom presvedčil švédsky filmový producent Friedrich Jürgenson (1903 - 1987), ktorý bol jedným z prvých priekopníkov ITC, teda Instrumental Transcommunication. Ide o fenomén, ktorý umožňuje pomocou rôznych elektronických prostriedkov zaznamenať odkazy mŕtvych ľudí zo záhrobia. Prvýkrát sa to podarilo práve Jürgensonovi v roku 1959, kedy náhodne nahral počas rádiového vysielania BBC aj akési tajomné hlasy.

FAKTY X: Násilný poltergeist zo South Shields: Výmysel, či skutočný zlý duch?

Keď si nahrávku potom pustil, zistil, že tam niekto hovorí tieto slová: „Nie sme mŕtvi, ale žijeme... Sme živí, naša zem je ..." Neskôr sa Jürgensonovi dokonca podarilo nahrať aj hlas svojej mŕtvej matky, ktorá veľmi zreteľne hovorila: „Friedrich, sledujem ťa. Friedel, sledujem ťa. Friedel, môj malý Friedel, počuješ ma?" Oslovenie Friedel naozaj poznala len jeho matka, nikto iný túto prezývku nepoužíval. Ozvala sa teda Jürgensonovi zo záhrobia aj jeho matka?

FAKTY X: Komunikácia s duchmi cez televízor: Podvod, či realita?
Najslávnejšia ITC komunikácia
Friedrichovi Jürgensonovi pri komunikácii so záhrobím pomáhal jeho kamarát a kolega Claude Thorlin, ktorý sa stal známym aj vďaka spojeniu s Jürgensonom priamo zo záhrobia. Ako sa mu to podarilo?

Keď sa Friedrich Jürgenson ocitol na smrteľnej posteli v roku 1987, telepaticky sa spojil so svojim kamarátom Thorlinom, ktorému oznámil, že pokiaľ zomrie, pokúsi sa s ním prostredníctvom televízora spojiť počas svojho vlastného pohrebu. Thorlin preto nešiel ani na pohreb svojmu kamarátovi, ale zostal doma sedieť pred televízorom a čakal, či sa mu Friedrich Jürgenson skutočne ozve. Thorlinova manželka ráno v deň pohrebu započula akýsi vnútorný hlas, ktorý jej oznámil „kanál štyri." Claude Thorlin nechápal tento odkaz, pretože vtedy mali len tri rozhlasové stanice a dve televízne stanice. Napokon však televízor naladil na štvrtý kanál, kde sa samozrejme nič nevysielalo.

FAKTY X: Vraždy na otrokárskej plantáži: Mohlo k nim naozaj dôjsť?

Pripravil si polaroid s čiernobielym filmom a s manželkou čakali pred televízorom, ktorý bol naladený na štvrtý kanál. Po asi štvrťhodine to chceli vzdať, no potom začala obrazovka zvláštne blikať a na niekoľko sekúnd sa na nej objavil neostrý obrys akejsi tváre. Thorlin okamžite chytil fotoaparát a televíznu obrazovku vyfotil. O pár sekúnd obrazovka opäť stmavla.

Keď však potom vytiahol Thorlin fotografiu z polaroidu, objavili sa na nej neostré črty Jürgensonovej tváre. Hodiny ukazovali 13.22 a neskôr sa ukázalo, že práve presne v tento čas bol Jürgenson pochovaný.

Z fotografie bol potom šokovaný nielen Thorlin, ale aj jeho žena, ktorá vtedy vykríkla: „Panebože, to je Friedel." A skutočne, všetci Friedrichovi známi potvrdili, že na tejto snímke sú črty jeho tváre. Dokázal teda Friedrich Jürgenson zo záhrobia zhmotniť svoj obraz na televíznej obrazovke? Pre mnohých je táto fotografia ďalším dôkazom toho, že mŕtvi sa s nami pokúšajú nadviazať kontakt priamo zo záhrobia.

DISKUSIA
13.7. 2018 10:00
Diskusia