Ten najznámejší sa týka prekliatia celej rodiny, ktorej členovia zomierali za záhadných i bežných okolností. Išlo naozaj len o nešťastnú zhodu náhod?

 

Atentát na prezidenta Johna F. Kennedyho je jedným z najznámejších momentov v moderných dejinách USA. 22. novembra 1963 prezident a jeho manželka nadšene mávali davom v texaskom meste Dallas zo zadných sedadiel kabrioletu, keď sa o 12:30 ozvali tri či štyri výstrely. O samotnom atentáte i vrahovi koluje množstvo viac i menej relevantných konšpiračných teórií, isté však je, že John F. Kennedy pár minút po streľbe skonal.

Jeho mladší brat Robert chcel kráčať v Johnových stopách. Kandidoval na post hlavy štátu, keď ho 6. júna 1968 zastrelil len 24-ročný Palestínčan Sirhán Sirhán v kuchyni losangelského hotelu Ambassador. Dôvodom mala byť údajne Robertova podpora Izraela. Opäť sa vynorilo viacero konšpiračných teórií, ktoré o oficiálnej verzii okolností atentátu pochybujú.

Pred známymi atentátmi
Dávno predtým, ako Johna zastrelili v Dallase, sa prihodila tragédia jeho sestre Rosemary. Dievča bolo veľmi citlivé a samé seba vnímalo v porovnaní s ostatnými úspešnými členmi klanu ako menejcenné. Príbuzní ju dokonca považovali za mentálne retardovanú, jej listy však ukazujú, že bola priemernej inteligencie. Rosemarin otec jej ale napriek tomu nechal urobiť lobotómiu, riskantný zákrok, pri ktorom sa prerušilo spojenie medzi predným lalokom a ostatnými časťami mozgu. V prípade Rosemary išlo o neúspech, mladá žena prestala rozprávať a zvyšok života strávila v nemocnici pre mentálne chorých. Mala len 23 rokov, keď nútene podstúpila lobotómiu.

12. augusta 1944, tri roky pred Rosemarinou lobotómiou, pilotoval Joseph P. Kennedy Junior lietadlo nad Anglickom. Počas letu vybuchlo. Stroj mal pôvodne naraziť do cieľa, ale Joseph s posádkou mali ešte predtým vyskočiť. Nálože však explodovali, ešte kým boli muži v lietadle.

O štyri roky neskôr si nehoda vyžiadala život ďalšieho Kennedyho. Tentokrát išlo o Kathleen Cavendishovú, ktorá sa narodila ako Kathleen Kennedyová a vzala si Williama Cavendisha. Ten zomrel a Kathleen sa ako 28-ročná stala vdovou. Bola už znovu zasnúbená, keď sa lietadlo, v ktorom letela so svojím nastávajúcim, 13. mája 1948 zrútilo.

16. júla 1999 zomrel pri páde lietadla John F. Kennedy Junior.

Kennedyovci a autá
Dve havárie vyvolávajú dojem, že kliatba Kennedyovcov sa prenášala na ľudí, ktorí boli v ich blízkosti. Ted Kennedy spôsobil dopravnú nehodu, pri ktorej vbehol s autom do vody. Síce zranený, ale prežil. Jeho spolujazdkyňa ale uviazla vo vozidle a utopila sa. Syn Roberta Kennedyho Joseph II. taktiež spôsobil dopravnú nehodu, ktorú síce prežil, ale jeho spolujazdkyňa po nej ostala do smrti ochrnutá.

Deti, lyže, drogy, choroba a samovražda
Manželka Johna F. Kennedyho Jacqueline porodila 23. augusta 1956 mŕtve dieťa. O desať rokov neskôr sa jej narodil syn Patrick, ktorý však prežil iba dva dni.

Syn Teda Kennedyho Ted Junior trpel rakovinou kostí a ako 12-ročnému mu museli amputovať nohu. 25. apríla 1984 sa pre zmenu Robertov syn David predávkoval zmesou kokaínu a Demerolu. Mal iba 28 rokov. Ďalší Robertov syn Michael sa zabil počas lyžovania 31. decembra 1997. Bývalá manželka Roberta Juniora Mary Richardsonová-Kennedyová spáchala v roku 2012 samovraždu.

Mary bola zatiaľ poslednou obeťou z klanu Kennedyovcov. Rodinu postihlo množstvo nešťastných náhod a niet divu, že mnohí veria v kliatbu, ktorá sa nad Kennedyovcami skláňa.