MENU
Menu

FaktyX FAKTY X: Jeffrey Dahmer: Sériový vrah, ktorého by nechceli ani v horore

Muž, ktorý nemal žiadne zábrany. Aj takýmito slovami by sa dal citlivejším povahám opísať muž menom Jeffrey Dahmer. V skutočnosti to bol sériový vrah, ktorý svoje obete znásilňoval, mučil a po smrti zohavoval. Uchyľoval sa aj ku kanibalizmu a nekrofílii a nebyť jednej obete, ktorej sa podarilo Dahmerovi ujsť, možno by ho nikdy nechytili.

Jeffrey Dahmer sa narodil 21. mája 1960 a o 18 rokov neskôr sa vydal na krvavú cestu plnú zabíjania a násilia. Zameriaval sa výhradne na chlapcov a mužov a jeho brutálne vyčíňanie trvalo až do roku 1991. Dovtedy mal na konte už 17 obetí.

FAKTY X: Jeffrey Dahmer: Sériový vrah, ktorého by nechceli ani v horore

FAKTY X: Najhorší sériový vrah v dejinách: Garavito umučil stovky detí

Jeho zločiny vykazovali opakujúci sa rituál. Obete nalákal na pohárik najprv do matkinho, a neskôr do babkinho domu. Tu im do nápoja nasypal uspávací prášok a keď upadli do bezvedomia, znásilnil ich, potom zaškrtil a napokon naporcioval. Hlavy si istý čas nechával ako trofeje, zvyškov tiel sa zbavoval.

Spočiatku sa správal ako tucty iných sériových vrahov, ktorí svoje obete pred vraždou znásilňovali, ale Dahmer neskôr zašiel ešte ďalej. Keď sa presťahoval do vlastného apartmánu, začal sa správať zverskejšie.

Jednou z jeho obetí bol aj prostitút Ernest Miller. Dahmer ho stretol na ulici a ponúkol mu 50 dolárov, ak s ním pôjde do apartmánu. Miller najprv súhlasil, keď chcel Dahmer priložiť ucho k jeho bruchu a srdci a počúvať činnosť orgánov. Následne sa však vrah pokúsil vykonať na obeti orálny sex a Miller mu povedal, že si bude musieť priplatiť. Dahmer súhlasil a ponúkol mu nápoj, do ktorého však rozdrvil dve tabletky na spanie. Zväčša používal viac tabletiek, v ten večer si však zabudol kúpiť zásoby. Miller sa preto bránil viac než predchádzajúce obete, bohužiaľ mu to však nepomohlo. Dahmer mu podrezal hrdlo a začal mŕtvolu fotiť v rôznych polohách.

Najhorší kanibalskí vrahovia: Obete jedli so zvráteným potešením

Následne začal mŕtvolu porciovať. Oddelil najprv hlavu a keď pokračoval v „práci", striedavo sa s hlavou rozprával a bozkával ju. Niektoré časti tela ako nohy, bicepsy a srdce si nechal a neskôr ich skonzumoval. Zvyšku sa zbavil.

Dahmer posunul svoje vyčíňanie na ďalší level keď stretol Errola Lindseyho. Začalo to presne ako s predchádzajúcimi obeťami. Obeť prišla do vrahovho apartmánu, kde ju Dahmer zdrogoval. Potom sa však postup začal vymykať zaužitému vzorcu. Vrah obeť neuškrtil, ale vyvŕtal mu dieru do lebky a do nej nalial kyselinu chlorovodíkovú. Podľa vlastných slov chcel dosiahnuť, aby bol muž v permanentnom bezvedomí, ale nepodarilo sa. Lindsey sa prebral a tvrdil, že ho bolí hlava a chce vedieť, koľko je hodín. Dahmer ho opäť zdrogoval a tentokrát už ho zaškrtil a naporcioval. Nechal si len hlavu a kus kože, ale tú napokon vyhodil tiež.

Olivera Lacyho vrah presvedčil, že mu zaplatí za nahé fotky. V apartmáne mali pohlavný styk, potom Dahmer obeť zdrogoval. Chcel si Lacyho nechať nažive dlhšie, a tak sa pokúsil použiť chloroform, aby ho udržal v bezvedomí. To však nezabralo, a tak sa uchýlil k svojmu obľúbenému škrteniu a porciovaniu. Tentokrát sa už uchýlil aj k nekrofílii.

Maľby sériových vrahov: aké sú zhmotnené myšlienky krutých zločincov?

Jedného z najbrutálnejších sériových vrahov v dejinách chytili 22. júla 1991. Dahmer vtedy stretol troch mužov a spýtal sa ich, či má niektorý z nich záujem ísť s ním do bytu a dať si pivo. Ponúkal sto dolárov. Tracy Edwards súhlasil a keď vkročil do apartmánu, hneď zacítil zvláštny zápach kyseliny chlorovodíkovej. Dahmer mu však úspešne klamal, obaja si teda sadli na gauč a dali si pivo. Vtom vrah spomenul, že má tropické rybičky v akváriu, a keď Edwards otočil hlavu, Dahmer mu dal na jedno zápästie putá. Avšak na druhé sa mu to už nepodarilo. Zatiahol však obeť do spálne, kde schytil nôž a povedal mužovi, že chce len jeho nahé fotky. Edwards súhlasil, rozopol si košeľu a povedal Dahmerovi, nech ho pokojne nafotí, ale musí predtým odložiť nôž. Ďalej mu opakoval, že sú priatelia a rozhodne nemá v pláne ujsť. Napokon ho presvedčil, aby si ešte v obývačke dali pivo. V nestráženom okamihu Edwards Dahmera silno udrel a vybehol z bytu.

Našiel pár policajtov a požiadal ich, aby mu odomkli putá, ktoré mu nasadil „jeden šialenec". Kľúčik však nepasoval a tak Edwards zaviedol policajtov k Dahmerovi. Vrah pozval trojicu dnu a priznal, že skutočne nasadil mužovi putá. Kľúčik od nich mal podľa vlastných slov v nočnom stolíku, ale keď sa k nemu vydal, jeden z policajtov ho predbehol. V nočnom stolíku našiel okrem kľúčika aj zopár fotografií, ktoré ho vydesili. Boli na nich rôzne nahé mŕtvoly. Ukázal zábery kolegovi a spoločne sa vrhli na Dahmera, ktorý márne kládol odpor. Počas súboja vrazili do chladničky, ktorá sa otvorila. V spodnej polici bola odrezaná hlava.

Najbrutálnejší sérioví vrahovia novoveku

Po dôkladnejšom pátraní našli vyšetrovatelia dovedna 74 fotiek ľudských tiel, štyri hlavy, sedem lebiek, dve srdcia, časť ruky, torzo, vak s orgánmi, dve celé kostry, pár rúk, dva mumifikované penisy a ďalšie tri trupy v kyseline. Súdny proces netrval dlho. Dahmera súdili ako príčetného a usvedčili ho z 15 vrážd prvého stupňa. Vo Wisconsine však nebol trest smrti, a tak dostal doživotie. To napokon trvalo tri roky. 28. novembra 1994 ubil Jeffreyho Dahmera na smrť spoluväzeň, ktorý tvrdil, že chcel pomstiť jeho obete.

DISKUSIA
23.10. 2019 10:00
Diskusia