MENU
Menu

Spektrum FAKTY X: Jachta, ktorá sa vyparila v Bermudskom trojuholníku. O jej osude sa nič nevie

Realitný magnát Dan Burack sa 22. decembra 1967 rozhodol na svojej jachte menom Witchcraft vyraziť na kratšiu plavbu. Na palubu vzal svojho priateľa, katolíckeho kňaza Patricka Horgana. Vyplávali z Miami a už ich nikdy nikto nevidel. Záhadne zmizli v oblasti Bermudského trojuholníka.

FAKTY X: Jachta, ktorá sa vyparila v Bermudskom trojuholníku. O jej osude sa nič nevie
Witchcraft merala približne osem metrov a nebola teda úplne malým plavidlom. Navyše, Burack plánoval ísť len do vzdialenosti dvoch kilometrov od pobrežia k miestu zvanému Bója #7. S priateľom si chceli vychutnať pohľad na večernú panorámu mesta ožiareného vianočným osvetlením.

FAKTY X: Molebka - ruský bermudský trojuholník

O deviatej večer však dostala Pobrežná stráž správu z jachty Witchcraft. Burack tvrdil, že narazil na neidentifikovateľný predmet a hoci situácia nebola kritická, nedokázal plavidlo dostať späť k brehu a požadoval odtiahnutie. Podľa Pobrežnej stráže znel Burack úplne pokojne, z čoho záchranári usúdili, že objekt, na ktorý Witchcraft narazila, jej neprerazil trup a teda sa nepotápala.

Členovia Pobrežnej stráže samozrejme presne vedeli, kde sa Bója #7 nachádza, Burack však trval na tom, že pre istotu vypáli svetlicu. To však nikdy neurobil. A hoci čln záchranárov dorazil k Bóji #7 len 19 minút potom, ako prišlo hlásenie z jachty, po Witchcraft nebolo ani stopy.

FAKTY X: Pyramídy ako v Egypte: čo sa ukrýva pri Bermudskom trojuholníku?

Aj keby mala v trupe veľkú dieru, ktorú by si Burack nevšimol (čo bolo nepravdepodobné, keďže bol mimoriadne skúseným moreplavcom), bolo nemožné, aby sa potopila tak rýchlo. Navyše mala zabudovaný rozsiahly bezpečnostný nafukovací systém, ktorý ju robil prakticky nepotopiteľnou. A keby aj nejakou náhodou klesla pod hladinu, ostali by na mori aspoň nejaké predmety, ktoré sa na jachte nachádzali. Pobrežná stráž nič nevidela a počula len tajomné zvonenie bóje.

FAKTY X: Jachta, ktorá sa vyparila v Bermudskom trojuholníku. O jej osude sa nič nevie
Aká nehoda mohla dvoch mužov na jachte postretnúť, keď ani len nedokázali druhýkrát zavolať Pobrežnej stráži? Prečo Burack nevypálil zo signalizačnej pištole? A ako je možné, že po jachte neostala ani stopa?

Bermudský trojuholník a tajomné krátery na Sibíri. Čo ich spája?

Členovia Pobrežnej stráže, ktorí dorazili na miesto zmiznutia jachty, sa museli cítiť bizarne. Nebolo predsa možné, aby sa Witchcraft jednoducho vyparila. A predsa sa zdalo, že je to naozaj tak. Postupne teda rozširovali okruh pátrania a do 28. decembra prehľadali viac než 60-tisíc kilometrov štvorcových a napriek tomu nič nenašli.

Do popredia sa začala dostávať teória o záhadnom Bermudskom trojuholníku a možných paranormálnych javoch, ktoré sa tu odohrávajú. V roku 1918 tu zmizla loď USS Cyclops a spolu s ňou všetkých 306 ľudí na jej palube. Išlo o najväčšiu námornú katastrofu v dejinách USA, ktorá nesúvisela s vojnou. V roku 1945 zasa nad Bermudským trojuholníkom zmizla Letka 19, ktorú tvorilo päť bombardérov.

Zmiznutie jachty Witchcraft spolu s jej dvojčlennou posádkou sa tak zrejme navždy zapíše do jednej z nevysvetliteľných záhad, ktoré obostierajú Bermudský trojuholník.

DISKUSIA
27.7. 2018 10:00
Diskusia