V dospelosti dostal prezývku „Veľký Ed". S výškou 206 centimetrov a váhou 140 kilogramov si ju naozaj zaslúžil. V detstve sa naopak dočkal skôr nelichotivých označení najmä od svojej matky, ktorá chlapca neustále urážala. Clarnell Kemperová žila v nešťastnom manželstve s Edmundom Kemperom II. a 18. decembra 1948 sa im narodil syn. Zrejme z nedostatku kreativity ho pomenovali Edmund Kemper III. Vtedy ešte nemohli vedieť, aké monštrum z neho vyrastie.

FAKTY X: Geniálny obor a sériový vrah: Edmund Kemper nedával obetiam šancu

Zabijak vrahov: Filho si obete starostlivo vyberal

Clarnell bola alkoholička a zrejme trpela aj nejakou psychickou poruchou. Jej manžel o nej neskôr povedal: „Počas druhej svetovej vojny som absolvoval doslova samovražedné misie a neskôr som sa zúčastnil aj testovania jadrových zbraní. V porovnaní so životom s Clarnell to bola prechádzka ružovou záhradou."

Malý Edmund vyrastal väčšinu času v spoločnosti matky a dvoch sestier a už v ranom veku sa uňho začali prejavovať zvrátené sklony. Odrezával hlavy bábikám svojej sestry počas bizarných rituálov, so zohavenými bábikami potom usporadúval sexuálne orgie. Ako desaťročný zabil vlastnú mačku, o tri roky neskôr ďalšiu. Tú aj naporcioval a kusy tela si nechal v skrini. Až keď začali zapáchať, objavila ich jeho matka.

Posledné slová sériových vrahov: Monštrá nemali žiadne svedomie

To sa dialo v čase, keď už boli Edmundovi rodičia rozvedení. Clarnell sa syna bála, ako 14-ročný meral už 190 centimetrov a naberal svalovú hmotu. Nútila ho spať v zamknutej pivnici, pretože sa bála, že Edmund ublíži svojim sestrám. Žil v neustálom prívale urážok, matka mu tvrdila, že ho nikdy žiadna žena nebude milovať. Zrejme aj preto z domu ušiel a chcel žiť s otcom v Kalifornii. Ten sa ale medzitým znovu oženil a nechcel syna v dome, takže Edmund znovu cestoval, tentokrát k starým rodičom. A práve na nich si chlapec vylial zlosť.

Jedného dňa sa pohádal s babkou a strelil ju do hlavy dedkovou puškou kalibru 5,6 milimetra. Neskôr uviedol, že tak urobil z jediného dôvodu: chcel vedieť, aké to je zabiť vlastnú babku. A keď sa starý otec vrátil domov, zabil aj jeho. Vraj preto, že by sa určite hneval, keby zistil, čo Edmund spravil jeho manželke.

Potom zavolal matke a spýtal sa, čo má robiť. Odporučila mu zavolať políciu a priznať sa. To aj urobil a poslali ho do nemocnice pre psychicky chorých zločincov. Tu mu prvýkrát zmerali IQ a Edmund prekročil hranicu 140 bodov.

Keď dosiahol vek 21 rokov, prepustili ho do domovskej opatery, konkrétne k matke. Musel sa pravidelne hlásiť u psychológa, dobre však vedel, čo mu povedať. Vďaka tomu, že odpovedal ako podľa príručky, ho považovali za nerizikového. Po roku sa Edmund odsťahoval od matky a hoci býval na viacerých miestach, pravidelne Clarnell navštevoval. Niekedy v tom čase začala jeho vražedná púť. Zabíjal vždy podobným spôsobom. Vyhliadol si stopárku, zabil ju, s telom potom súložil a napokon mŕtvolu naporcioval a pochoval.

Jeho prvými obeťami boli vysokoškolské študentky. Neskôr sa vyjadril, že ich plánoval iba znásilniť, no potom spanikáril a zaškrtil ich. Telá naložil do kufra a odviezol k sebe domov. Už vtedy ho mohli odhaliť, Edmunda totiž zastavil policajt. Autu nesvietilo jedno zadné svetlo. Muž zákona sa však do kufra nepozrel. Keď sa Edmund vrátil domov, na oboch telách sa sexuálne ukojil, potom ich rozrezal na menšie časti, tie zavrel do plastových vriec a zakopal na rôznych miestach.

Jeho ďalšou obeťou bola len 15-ročná kórejská tanečnica Aiko Koo. Naložil ju do auta a potom sa omylom vymkol. Podarilo sa mu však dievča presvedčiť, aby ho vpustilo dnu. Vydesená Aiko ho z nepochopiteľných príčin poslúchla. Možno naozaj verila, že jej Veľký Ed neublíži, ale mýlila sa. Skončila rovnako ako jeho predchádzajúce obete.

FAKTY X: Najhorší sériový vrah v dejinách: Garavito umučil stovky detí

V roku 1973 mu došli peniaze a nasťahoval sa späť k matke. V zabíjaní však pokračoval, zavraždil a zneuctil ďalšie tri ženy. Jednu dokonca pochoval na dvore domu svojej matky. Neskôr sa vyjadril, že telo uložil hlavou smerom k matkinej spálni. „Vždy chcela, aby k nej ľudia vzhliadali," povedal vyšetrovateľom. 20. apríla 1973 nastalo nevyhnutné: Edmund dobil matku na smrť kladivom. Odrezal jej hlavu, ktorú sexuálne zneužil, a potom ju položil na poličku a spravil si z nej terč na šípky. Matke vyrezal jazyk a hlasivky, vraj mal na to jasný dôvod: vždy ho nimi len urážala.

Potom pozval na večeru matkinu najlepšiu kamarátku, Ešte ani poriadne nezavrel dvere a už ju škrtil. Potom jej ukradol auto a odišiel z Kalifornie do Colorada. V správach však nepočul nič o brutálnych vraždách, a tak zavolal na políciu a priznal sa. Vraj už vo vraždení nevidel zmysel a nechcelo sa mu skrývať pred políciou.

Zatkli ho a čelil obvineniu z osemnásobnej vraždy prvého stupňa. Edmund pre seba žiadal trest smrti, dokonca sa dvakrát pokúsil o samovraždu, ale dali mu iba sedem po sebe nasledujúcich doživotných trestov. Vo väzení sedí dodnes. Čas si kráti tým, že vyrába audioknihy.