MENU
Menu

Spektrum FAKTY X: Deti s čiernymi očami: Skutočný fenomén, alebo strašidelná historka?

Legendy, príbehy a dohady ľudia nezvyknú brať vážne až do chvíle, kým im ich nezačne rozprávať niekto uznávaný. V prípade detí s čiernymi očami to bol ostrieľaný americký novinár Brian Bethel. Keď o neprirodzenom fenoméne hovoril, mal v očiach obavy a na čele studený pot.

FAKTY X: Deti s čiernymi očami: Skutočný fenomén, alebo strašidelná historka?

Foto: Wikimedia/Megamoto85

Deti s čiernymi očami sú relatívne novým fenoménom, svedectvá o ich existencii sa však pomaly množia. Ľudia ich opisujú ako chlapcov i dievčatá vo veku deväť až 16 rokov. Sú bežného vzrastu a zdá sa, že sa správajú normálne. Na rozdiel od svojich rovesníkov však disponujú očami, ktoré akoby neboli z tohto sveta. Chýbajú im zreničky, sietnica i bielko, očnú jamku vypĺňa len akási tmavá tekutina.

FAKTY X: Nakreslil Codex Gigas sám diabol? O stredovekej knihe kolujú legendy

Objavujú sa v normálnom či trochu zastaranom oblečení a údajne hovoria hlasom príliš dospelým vzhľadom na ich zdanlivý vek. Spočiatku sa zdajú stratené a bezmocné a od človeka, ktorého stretnú, chcú, aby ich vpustil k sebe do auta či domu. Svedkovia hovoria o nevysvetliteľnom strachu, ktorí cítili v blízkosti týchto detí, a to ešte predtým, ako videli ich diabolské oči. Z neznámeho dôvodu im umožnili vstup či už do vozidla, alebo domácnosti, a následne so zdesením ušli.

FAKTY X: Homárového chlapca prirovnali k Satanovi, bol naozaj taký zlý?

V roku 1996 sa čosi podobné stalo už spomínanému Brianovi Bethelovi. Ide o vôbec prvý zaznamenaný prípad stretnutia s deťmi s čiernymi očami. V lete 1996 Bethel smeroval do firmy Camalott Communications v texaskom meste Alibene, aby vyplatil účty za internet a telefón. Mal to po ceste, a hoci už bola tma, plánoval šek hodiť do schránky firmy, kde ho mali ráno nájsť účtovníci. Nevedel, že pôjde o najdesivejšiu noc jeho života.

Zastal na firemnom parkovisku, vytiahol pero a v chabom svetle pouličných lámp chcel na palubovke podpísať šek. Vtom mu na okno zaklopali dvaja chlapci vo veku okolo desať rokov. Jeden mal mať olivovú pleť a kučeravé čierne vlasy, druhý bol bledý a ryšavý. Oblečené mali mikiny s kapucňami.

Tmavší chlapec začal rozprávať príbeh o tom, ako s kamarátom išli na premiéru filmu Mortal Kombat v susednom kine, ale zabudli si doma peniaze na lístok. Od Briana chceli, aby ich odviezol domov, aby si mohli peniaze vziať a ísť si pozrieť film. Novinára počas celého rozhovoru neopúšťal iracionálny pocit strachu.

Chlapci sa ho snažili presvedčiť slovami ako: „Nepotrvá to dlho a nič vám nehrozí, sme len dve deti a nemáme žiadne zbrane." Brian podvedome siahol po kľučke a chystal sa otvoriť dvere, keď sa v ňom akoby čosi zlomilo a nahliadol za závoj. Všimol si, že obaja chlapci majú celkom čierne oči.

FAKTY X: Obete, ktoré si vrah odfotil: Ich osudy sa nepodarilo objasniť

Stiahol ruku, snažil sa správať normálne a zamrmlal pár výhovoriek o tom, prečo ich nemôže odviezť. Zaradil rýchlosť a okamžite odišiel z parkoviska. Keď pozrel do spätného zrkadla, deti akoby sa vyparili.

Brian o skúsenosti povedal len pár priateľom, jeho príbeh sa však rozšíril ako lesný požiar. Jedni ho považujú za výmysel, nájde sa však aj pár takých, ktorí mu veria. Do ktorej skupiny sa radíte vy?

DISKUSIA
12.8. 2019 10:00
Diskusia