Azda v každej jednej domácnosti nájdeme aspoň jedno zrkadlo, ktoré je väčšinou považované len za predmet, v ktorom je možné vidieť svoj obraz, vďaka čomu vieme skrášliť svoj zovňajšok. Ezoterici však veria, že v zrkadlách je ukryté omnoho viac, než ako sa na prvý pohľad zdá.

FAKTY X: Aké tajomstvá ukrývajú obyčajné zrkadlá?
Každé jedno zrkadlo vraj dokáže ukrývať negatívnu energiu a dokonca je považované aj za akýsi portál do inej dimenzie, kde môžete vidieť i svojho dvojníka. So zrkadlami sa má narábať veľmi opatrne. Prečo?

Čo dokáže zrkadlo uchovávať?
Možno sa to bude mnohým ľuďom zdať pritiahnuté za vlasy, ale ezoterici sú presvedčení, že každé jedno zrkadlo dokáže pohlcovať akúkoľvek energiu, či už pozitívnu alebo negatívnu, ktorá bola vyslaná v jeho blízkosti. Preto ak sa pred zrkadlom stále mračíte a pôsobíte nahnevano, môžete si vraj veľmi uškodiť. Zrkadlo totiž okrem toho, že dokáže pohltiť energiu, vie ju znásobiť a vyslať späť.

FAKTY X: Masový kanibalizmus na ostrove Nazino: Ľudia sa lovili ako zvieratá

Ak teda stojíte pred zrkadlom a máte negatívne emócie, zrkadlo vám tieto pocity môže ešte znásobovať. A naopak, ak ste pozitívne naladení, mali by ste mať dobrej nálady na rozdávanie. Ak pred zrkadlom cvičíte, ale s radosťou, tak zrkadlo vám dodá ešte viac energie vo vašom úsilí, ak však pred zrkadlom cvičíte s negatívnymi pocitmi, budete pociťovať čoraz viac únavy. Mnohí ľudia tomuto samozrejme neveria, ale už veľakrát sa potvrdilo, že niečo na tom pravdy môže byť.

Poukazuje sa na mnohé prípady, kedy si ľudia kúpili do svojho príbytku krásne starožitné zrkadlá, no v skutočnosti boli predmetom, ktorý svojim majiteľom spôsoboval nielen nočné mory, ale zmenil aj ich prostredie na úplne negatívne. Jeden príklad za všetky. Manželia z Moskvy si kúpili starožitné zrkadlo, ktoré len čo umiestnili vo svojom dome, začali mávať nočné mory. Obom sa v noci snívalo, že sa nachádzajú v ohni, v ktorom napokon aj zhoria. Neskôr vyšlo najavo, že starožitné zrkadlo pochádzalo z príbytku človeka, ktorý zhorel pri požiari.

FAKTY X: Najzaujímavejšie záhady roku 2017

Aj keď manželia nechceli veriť, že by sa do zrkadla pohltila všetka hrôza, ktorú dotyčný človek pri požiari zažil, nechali si poradiť a zrkadlo z domu odstránili. Už v prvú noc, čo zrkadlo v dome nebolo, mali opäť pokojný spánok a nočné mory s horením sa im už nezopakovali. Je teda naozaj možné, že zrkadlo si uchovalo všetku tú negatívnu energiu, ktorú vysielalo späť na manželov?

Dá sa pomocou zrkadla vidieť do inej dimenzie?
Ľudia sú presvedčení, že každé jedno zrkadlo by malo odrážať realitu, teda presne to, čo sa pred zrkadlom odohráva. Nie vždy to však platí, pretože podľa záhadológov, čím je zrkadlo staršie, tým viacej je vraj narušená jeho schopnosť odrážať realitu. Presvedčiť sa o tom už mohli mnohí ľudia na niektorých hradoch a zámkoch po celom svete hlavne v zrkadlových sálach.

FAKTY X: Aké tajomstvá ukrývajú obyčajné zrkadlá?
Všeobecne známe sú historky o tom, že práve pri starožitných zrkadlách na zámkoch sa niekedy neodráža skutočná realita. Viacerí ľudia si už pri starých zrkadlách na hradoch a zámkoch totiž všimli, že ak prešli popri takýchto zrkadlách a pozreli sa doň, ich tvár aj naďalej pozerala rovno pred seba a v zrkadle ste tvár otočenú nevideli.

FAKTY X: Tajný americký experiment: Na vlastných vojakoch testovali yperit

Ezoterici dokonca hovoria aj o tom, že ak pri takýchto zrkadlách budete neopatrní, môže sa stať, že sa so svojím dvojníkom z inej dimenzie na astrálnej (duchovnej) rovine prehodíte. Život takýchto ľudí sa potom môže odvíjať úplne inak, než ako boli zvyknutí. Môže to byť pravda?

Dávajte si pozor na umiestnenie zrkadiel
Zo zrkadiel by ľudia nemali mať strach, ale skôr rešpekt. Je všeobecne známa povera, že ak rozbijete zrkadlo, budete mať sedem rokov nešťastia. Je na tejto povere niečo pravdivé? Ezoterici tvrdia, že pri rozbití zrkadla sa z neho uvoľní negatívna energia, ktorá sa v ňom roky zhromažďovala.

Z toho však vyplýva, že ak rozbijete nové zrkadlo, žiadna negatívna energia by v ňom nemala byť. Je však aj iné vysvetlenie, že rozbitím zrkadla stráca človek kúsok zo seba a časť ľudskej duše tak môže uviaznuť v inom svete. Ako to teda je?

Ľudia by si tiež mali dávať pozor na to, aby nikdy neumiestňovali dve zrkadlá oproti sebe, pretože podľa ezoterikov, je takýto priestor medzi dvoma zrkadlami doslova vražedný. Vyvarovať by sa mali ľudia aj umiestnenia zrkadla v spálni a v detskej izbe, aby sa v ňom neodrážala posteľ. V opačnom prípade vám môže takto umiestnené zrkadlo priniesť zlé sny a nepokojný spánok. Prečo?

FAKTY X: Psychiatrická klinika Willowbrook: Mohli byť podmienky v nej ešte horšie?

Podľa ezoterikov si totiž ľudia do spálne môžu doslova pozvať astrálne bytosti v podobe démonov, pretože práve takéto bytosti si majú údajne práve zrkadlami skracovať astrálnu cestu. Ak už zrkadlo v spálni alebo v detskej izbe máte umiestnené, treba ho nechať počas noci zakryté. Vstupný portál pre astrálne bytosti sa vraj takto uzavrie.

Ako budete ku svojim zrkadlám pristupovať, je len na vás. Ezoterici však odporúčajú, nebrať tieto informácie na ľahkú váhu.

Autor: Recber
Foto: Shutterstock