Ding Wuling leží v čínskej provincii Fujian v nadmorskej výške asi 700 metrov. Je domovom takzvaných Hakkov, menšiny, ktorá má mimoriadne bohatú históriu a kultúru a vyznačuje sa okrem iného aj stavbou kamenných domov, ktorých unikátny architektonický štýl vie rozoznať aj laik na prvý pohľad.

V posledných rokoch však kultúru a architektúru Hakkov zatieňuje nielen v čínskych médiách veľká záhada: absencia komárov v Ding Wuling. V takom prostredí, v akom dedina leží, by ich mali byť doslova roje.

Nie je isté, či sa na problém niekedy bližšie pozreli čínski vedci, ale dedinčania sa domnievajú, že za všetko môže kameň v tvare žaby, ku ktorému sa niektorí z nich modlia. Veria, že ide o stelesnenie žabieho boha, ktorý sa stará o to, aby komáre ľuďom nestrpčovali život.

a
Zdroj: Youtube

Na zaujímavý fenomén upozornili čínske médiá už v roku 2016 dúfajúc, že sa dočká aj pozornosti odborníkov. Do dnešného dňa sa tak ale nestalo. Dedinčania sa však nesťažujú, lebo záhada ťahá do Ding Wulingu ročne stovky turistov, a tí znamenajú zdroj príjmov.

Kým sa na na zúbok celej veci nepozrú experti, môžeme len hádať, prečo dedinčania nemajú telá posiate štípancami. Určite by sa s nimi však radi vymenili obyvatelia mnohých slovenských dedín, ktorí každoročne trpia nájazdami otravného hmyzu.