Na ostrovoch, ktoré ostali tak trochu v závetrí od diania vo svete a stali sa dokonalou destináciou pre post-covid cestovateľov.

Maldivy
Vysnívaná destinácia množstva svadobných ciest, ale aj ľudí, ktorí majú plné zuby obmedzení. Aktuálne sa na ostrovoch situácia vyvíja veľmi priaznivo. Rúška len v obchodoch a sloboda, pohoda, slnko, more, príjemné teploty. Jediným negatívom je, že mimo hlavných stredísk si nedáte ani kvapku alkoholu. Maldivy sú totiž moslimské. Výhodou však je, že tu máte leto počas celého roka a môžete si tu pokojne spraviť homeoffice. Ráno si dáte beh po pláži, plávanie a surfovanie v krásnom mori a okolo obeda, keď udrie páľava, v našich zemepisných šírkach začína práve čas rannej špičky. Vy sa vyrelaxovaný môžete pustiť do práce.

Seychely

Seychely.
Seychely.
Zdroj: Shutterstock

Miesto, kde na koronavírus pozerajú z poriadne veľkým odstupom. Ostrovy sa nachádzajú v Indickom oceáne a opäť ponúkajú prekrásne pláže a chvíle zabudnutia na to, že so svetom je aktuálne niečo v neporiadku. Je to krajina, kde vďaka časovému posunu získate náskok aj keď by ste potrebovali počas dovolenkovania robiť prácu na diaľku. Tri hodiny popredu vám zaručia, že si zašportujete, opálite sa a potom s nohami v piesku otvoríte notebook a pracujete.

Anguilla

Anguilla.
Anguilla.
Zdroj: Shutterstock

Zaujímavý karibský ostrov. Hoci je Karibik pomerne známy, tento ostrov patrí k menej navštevovaným aj menej preskúmaným. Dôvod je ten, že politické embargo tu neumožňuje využívanie niektorých výdobytkov modernej civilizácie, ale pre niektorých ľudí je to presne správne miesto, kde sa dokážu naozaj odpútať od sveta. Na tomto ostrove máte  o päť hodín menej ako u nás. Aj bez maturity z matematiky si viete spočítať, ako krásne vám to umožní zladiť si prácu s oddychom.

Boracay

Boracay.
Boracay.
Zdroj: Shutterstock

Ostrov patriaci Filipínam, ktorý radíme medzi tie najimpozantnejšie. Pre pokles cestovného ruchu však dnes ponúka super služby, prostredie aj výborné ceny. Je dlhý len sedem kilometrov a široký len jediný kilometer. Nie je to miesto na dlhé výlety, ale nudiť sa nebudete. Je to tak trochu izolácia, uznávame, ale v prostredí, z ktorého sa vám nebude chcieť odísť.