Majuli
Skutočne unikátny riečny ostrov v Indii. Jeho výhodou je, že ak by vám ostalo smutno, rýchlym člnom prekonáte riečne koryto a vhupnete priamo do centra civilizácie. Priam epicky pôsobí, že ostrov sa nachádza v obkolesení mystickej rieky Brahmaputra. Vďaka tomu, že ostrov nie je v zajatí slanej vody ponúka unikátny biotop. Hniezdia tu stovky druhov vtákov a niekoľko miestnych „kmeňov“. Máte tu možnosť prežiť pandémiu, mesiace, roky a pritom zistíte, že vám nechýbajú žiadne výdobytky techniky.

Súostrovie Bazaruto

a
Zdroj: Shutterstock

Niekoľko ostrovov medzi Afrikou a Madagaskarom. Právom označené ako perly Indického oceánu. Nájdete tu najkrajší piesok na celom svete. Ide o miesto, kam sa dostanete relatívne ťažko, takže sa sem neoplatí letieť len na pár dní. Vládne tu pokoj, pohoda a nespoliehajte sa na to, že budete mať WiFi aj na pláži. Namiesto internetových influencerov vám však budú deň spríjemňovať žraloky veľryby, delfíny a korytnačky. Vynikajúci spoločníci na detox od zmäteného sveta.

Galapágy

a
Zdroj: Shutterstock

Tento ostrov netreba až tak predstavovať. Ale je dobré si ho pripomenúť. nejde totiž o miesto, kde sa dohrnú haldy turistov a užívajú si all inclusive. Je to domov najrozmanitejšieho života zvierat. Málokto vie, že práve na tomto ostrove Charles Darwin vynašiel svoju teóriu o vývine druhov. Možno niečo skvelé osvieti aj vás. Je to miesto, kde sa vrátite v čase, kedy bola príroda ešte nedotknutým miestom. Beriete?

Bora Bora

a
Zdroj: Shutterstock

Modré nebo, modrá voda a extáza medzi tým. To je Francúzka Polynézia. Územie, kde sa dá stratiť a prežiť celý život bez toho, aby ste mali pocit, že niečo musíte. Tu nepotrebujete nič, okrem pokoja. Je to ochutnávka života, aký by chcel žiť každý z nás. Ak vás prestane baviť ničnerobenie, ešte stále je tu možnosť stavať hrady z piesku. Na týchto ostrovoch sa dá prežiť život, ktorý je absolútne skvostný.

Maui

a
Zdroj: Shutterstock

Dlhé roky vyhráva ankety o najobľúbenejší ostrov sveta. Tu rozhodne nebudete sami, ale ak budete chcieť nájsť tiché miesto na meditáciu, môžete. Aj na nácvik surfovania a plahočenia sa za babami. Na Maui dokážete vďaka prostrediu prežiť aj z darov mora, prírody, stromov, rastlín a celý život naháňať len dievčatá. To je sen, ktorý Robinson nestihol dotiahnuť do konca, ale vy môžete.