Morská pena

Tešíte sa na pekné čisté more a vlnky, ktoré vám pohojdajú plavky a zrazu bác. Na brehu riasy, špina a morská pena. Je jej čoraz viac. V decembri 2020 na austrálskom pobreží vypenila voda doslova nechutné znečistenie. Spenená voda plná nečistôt priniesla na pláž okrem odpadov aj smrtiace morské hady, konáre, kusy dreva, pavúky, jednoducho skutočné nechutnosti. Kedysi totiž bola fľaša v mori rarita a dalo sa čakať, že v nej bude romantický odkaz. Dnes je fľaša nepríjemným a častým koloritom naplaveného odpadu.

Morský penis

Priapuly sú atypické morské živočíchy, ktoré môžete vidieť na plážach po celom svete. Na prvý pohľad budete mať pocit, že ide o vibrátor, ktorý stratila radodajná panička počas slnenia na pláži. V skutočnosti ide o morské červy. Navyše pri rozmnožovaní vypúšťajú svoje vajíčka aj spermie do mora, čo vyzerá ako poriadne masívna ejakulácia. Nie je nič príjemné plávať si v mori a zrazu držať v ruke penis. Aj keď nebude skutočný.

Telá obrastené riasami

a
Zdroj: Reddit/MildlyInteresting

 Minulý rok si v zátoke Perdido v Alabame všimla žena ležať na pláži niečo netypické. Na prvý pohľad videla, že nejde o bežného dovolenkára, ktorý si po ťažkom večeri zdriemol na pláži. Torzo tela bolo kompletne obrastené mušľami a riasami. V panike zavolala záchranné zložky, ktoré torzo nakoniec identifikovali ako figurínu, z ktorej si spravili mušle a riasy svoju základňu. Vždy lepšie, ak na pláži nájdete plastovú figurínu ako mŕtvolu, ale ani v jednom prípade sa vám už do vody chcieť príliš nebude.

Červy v nohách

Najprv sú v piesku, ale môžu sa veľmi rýchlo dostať do vášho tela. Najznámejší je vlasovec, ktorý sa vo vašom tele usídli a samička prerastá tkanivami až do miesta na nohe, kde sa vytvorí bolestivý vred. Ten praskne, aby mohla vypustiť vajíčka a v tom momente je nutné parazita chytiť a pomalým navíjaním na paličku ho dostať z tela. Môže byť dlhý až jeden meter a procedúra to nie je príjemná. Aj zakopávanie sa do piesku si môže vyžiadať nepríjemné následky. Napríklad sa vám do kože môže zavŕtať machovec a iné dobroty. Preto je rozhodne bezpečnejšia papučová kultúra.