Lizard
Anglický polostrov, ktorý je ako pirátska perla v ostrovnej krajine. Je súčasťou regiónu Cornwall, ktorý patrí k najchudobnejším regiónom Anglicka ale súčasne je prírodnou perlou. Preto je cieľom mnohých turistov a dokonca je zapísané ako poklad UNESCO. Lizard predstavuje poklad z ofiolitových hornín, preto vyzerá ako magnetka v turistickom centre. Skrýva mnoho zákutí, panenských pláži, voda je studená, ale v tej kráse sa dá okúpať vždy.

Ponta de São Lourenço

a
Zdroj: Shutterstock

Ide o najvýchodnejší výklenok ostrova Madeira. Polostrov je sopečného pôvodu a nos má namočený v Atlantickom oceáne. Sídlia tu vzácne tulene mníšske, vydať sa môžete na pláž, turistiku a spoznávanie prírody. Je to miesto plné prekvapivej krásy. Aj preto je celé územie chránenou prírodnou rezerváciou.

Guajira

a
Zdroj: Shutterstock

Nachádza sa v Kolumbii a je centrom ekoturistiky. Nie je to miesto, kam by chodili davy turistov, a preto je lákadlom pre ľudí, ktorí pochopili, že skutočná dovolenka začína tam, kde končí cestovný ruch. Nehostinné podmienky v podobe rozsiahlej púšte spravili najsevernejší polostrov Južnej Ameriky prakticky neobývaný. Vychutnajte si Karibik úplne inak.

Knoydart

a
Zdroj: Shutterstock

Výhodou tohto škótskeho polostrova je, že tu dokážete nájsť samotu ako na pustom ostrove a pritom neopustíte zvyšky pevniny. O mieste sa hovorí ako o poslednej britskej divočine. No krása prírody je v maximálnom rozpuku. Mohutné rieky, stromy, skaly, jednoducho skutočne nádherný zážitok a pastva pre oči aj dušu. No a prečo polostrov uniká záujmu verejnosti? Pretože je dostupný len člnom, alebo 26 kilometrovou horskou túrou. A na to nemá každý odvahu.

Chalkidiki

a
Zdroj: Shutterstock

Ľahko dostupný grécky polostrov, ktorý ponúka všetko podstatné pre dokonalú dovolenku. Lesy, more, skaly, pláže, veľa slnka aj pamiatky. Je to aj duchovne nabité miesto, keďže Chalkidiki sú aj rodiskom Aristotela. Čo je pre milovníkov filozofie a histórie hneď o dôvod navyše, aby sem zamierili.