MENU
Menu

Spektrum 5 slov, ktoré NIKDY nesmiete hľadať na internete

Keď dieťaťu poviete, aby niečo nerobilo, zrejme vám o chvíľu urobí do prieku, a to aj v prípade, že by ho to malo bolieť. Naše odporúčanie by ste ale nemali brať na ľahkú váhu: nasledujúce slovné spojenia radšej naozaj negooglite.

5 slov, ktoré NIKDY nesmiete hľadať na internete
Ed Gein Murders
Sériový vrah Ed Gein inšpiroval napríklad aj tvorcov filmov Americké psycho či Mlčanie jahniat. Niet divu. Vyšetrovatelia v jeho dome našli deväť masiek vyrobených z ľudských koží, štyri znetvorené nosy, misky z lebiek a kreslá potiahnuté kožou. Ako inak - ľudskou. Chladničku mal plnú orgánov, opasok zdobený bradavkami a tienidlo lampy z tváre. Už viete, čo nemáte googliť, ak ste práve dojedli?

FOTO: Šteklivé aj bizarné zábery, ktoré zachytil Google

Agent Orange Experiments
Najznámejšou zbraňou Vietnamskej vojny je napalm. Agent Orange bol však oveľa desivejší. Nešlo vlastne o zbraň, ale o herbicíd, ktorý slúžil na kynoženie stromov v džungli. Výskum, ktorý mal dokladovať účinky tejto látky, viedol Albert Kligman. Injekčne vpravoval do tiel zajatcov veľké dávky herbicídu a sledoval, čo sa bude diať. Testovaní jedinci trpeli, na koži sa im robili zvláštne výrastky, vyskytovali sa nich mutácie. Vo Vietname sa ešte aj dnes rodia deti so strašnými telesnými deformáciami. Nejde len o potomkov ľudí, na ktorých Kligman testoval herbicíd, ale všetkých, ktorí sa kedy dostali do kontaktu s touto látkou. O tom, že sa počas vojny hojne používala, snáď netreba hovoriť.

FOTO: Prečo sú skryté? Miesta, ktoré Google nechce, aby ste videli

Nanjing Massacre
13. decembra 1937 Japonci definitívne dobyli čínske mesto Nanking. Rozpútalo sa peklo násilností, ktoré sa zvyknú nazývať aj „znásilnením Nankingu". Týranie, vraždenie a znásilňovanie Číňanov trvalo šesť týždňov. Odhaduje sa, že Japonci zabili až štvrť milióna ľudí. Mŕtvoly sa váľali v uliciach i masových hroboch, dobyvatelia dokonca usporadúvali súťaže v stínaní zajatcov. Hromady detských tiel, ktoré nemal kto pochovať, neboli ojedinelým javom. To naozaj nechcete vidieť.

Harlequin Fetus
Plod harlekýn je vrodená choroba, pri ktorej dieťaťu rohovatie koža. Vytvárajú sa tvrdé šupiny, ktoré obmedzujú pohyb a praskajú. V trhlinách potom hrozí vysoké riziko vzniku rôznych infekcií. Ide o smrteľnú chorobu a novorodenci sa zväčša dožívajú len pár dní. Najstaršia žijúca osoba s touto chorobou sa volá Nusrit Shaheen a má 34 rokov. Býva vo Veľkej Británii a podľa jej vlastných slov žije plnohodnotný život.

Chodiaci Google: Chlapec má IQ 130 a neskutočnú pamäť

Symptómy, ktoré máte
Kašlete? Vďaka internetu zistíte, že máte rakovinu pľúc. Keď prudko vstanete, točí sa vám hlava? Môže to byť čokoľvek od eboly až po chorobu šialených kráv. Symptómy, ktoré na sebe pozorujete, sa jednoducho negooglia. Má to totiž presne opačný efekt ako placebo.

Ďalej neodporúčame googliť: Lemon Party, Blue Waffle, Eel Girl, Hungry Bitches, Tub Girl, a tak ďalej.

DISKUSIA
30.6. 2018 11:00
Diskusia