MENU
Menu
zdroj: Shutterstock
a

Spektrum 5 neobjavených kútov Slovenska, ktoré čakajú na vašu návštevu

Aj naše malé Slovensko má čo ponúknuť cestovateľskej duši. Známe hrady, kopce či jaskyne sú dobre známe, ale je kopec nenápadnejších, no rovnako krásnych miest. Napríklad nasledujúcich päť.

Brhlovce
Pamiatkových rezervácií máme na Slovensku pomerne dosť a patria medzi ne aj Skalné obydlia v Brhlovciach. Táto obec vyniká originálnymi do kameňa vysekanými domami, ktoré vznikali od konca 20. storočia. Nakoľko v Brhlovciach bola kedysi intenzívna sopečná činnosť, skaly ostali ľahko spracovateľné a vznikli nevídané domy. 

Špania dolina

a
Zdroj: Shutterstock

Poznáte ju, fotiek ste videli množstvo, ale boli ste aj osobne? Vidieť obľúbenú Španiu dolinu je zážitkom a tiež krásnym výletom. Pozrite sa zhora na malú dedinku ukrytú medzi kopcami alebo sa ňou prejdite. Je kúsok od Banskej Bystrice, čo je jedno z miest takisto hodných návštevy. 

Bančiansky tajch

a
Zdroj: Shutterstock

O tajchoch Banskej Štiavnice ste už iste počuli. Sú pozostatkom z 18. storočia, kedy táto oblasť bojovala s energetickou krízou. Dnes máme ako spomienku zachovaných 24 tajchov vrastených do prírody, no navštívili ste už aj ten Bančiansky? Nepatrí medzi najznámejšie ani najväčšie, no krásou nezaostáva. Leží až pri obci Banky a nebudete sa pri ňom musieť tlačiť s ostatnými.

Žilinské katakomby

a
Zdroj: Shutterstock

Mesto Žilina je samo o sebe lákadlom na výlet, ale tušili ste, že pod jeho námestím sú rozsiahle katakomby? Tieto priestory mali počas minulých čias široké využitie a našli si ho aj dnes. Niektoré z podzemných katakomb však možno pod záštitou mesta navštíviť.

Pajštún

a
Zdroj: Shutterstock

 

Slovensko je krajinou hradov a zámkov a za objavenie stoja aj menšie zrúcaniny. Napríklad Bratislavčania si radi zájdu na príjemný výšľap na Pajštún, ktorý bol kedysi obranným hradom. Bol síce zničený, ale čo to ostalo. Okrem kamenných základov a zvyškov stien dostanete za odmenu aj krásny výhľad smerom na Rakúsko. Ten nezničili ani Napoleonove vojská.