MENU
Menu

Spektrum 5 najkrajších jazier v Európe: Ktoré ste navštívili?

Krása európskych jazier je úchvatná a ľahko strčí do vrecka aj mnohé moria. Preto ak si ešte plánujete vyraziť za vodou, nemusí byť len slaná. Navyše jazerá sú super aj na začiatku zimy, ak sa chcete pridať napríklad k ľadovým medveďom.

5 najkrajších jazier v Európe: Ktoré ste navštívili?

Annecy

Jazero nachádzajúce sa v rovnomennom francúzskom meste. Je to jazero krásne, vybudované so všetkou infraštruktúrou, vhodné pre ľudí, ktorí si chcú aj bez slanej vody užiť dovolenku ako pri mori. Rozhodne tu nebudete sami, je to skrátka dovolenkové centrum.

Keď jazero zabíjalo: Smrtiaci plyn otrávil stovky ľudí

V jazere si môžete užiť plávanie, vodné športy aj úžasný výhľad na Alpy. Práve kombinácia služieb, kvalitnej gastronómie a prírodných krás robí toto jazero jedno z najvyhľadávanejších.

5 najkrajších jazier v Európe: Ktoré ste navštívili?

Plitvické jazerá

Na zozname najkrajšieho z najkrajších v rámci Európy nemôžu chýbať. Aj preto, že táto kráska je od Slovenska vzdialená len niečo cez 500 kilometrov, takže v princípe na skok. Ide o miesta s tak krásnou vodou a romantickými zákutiami, že zahviezdili aj na striebornom plátne. Asi najznámejším filmovým skvostom natáčaným v tomto prostredí bol Winnetou.

Fantastický fenomén: Púšť pokrývajú desiatky jazier

Ide o národný park, takže nečakajte nejaké plážovanie, kúpanie a pikniky, ale nasajete množstvo energie z vody, zeme aj vzduchu. Ide o systém šestnástich prepojených jazier. Skutočne nádhera.

5 najkrajších jazier v Európe: Ktoré ste navštívili?

Ženevské jazero

Je najväčším alpským jazerom a dokonca sa v kronikách zaznamenalo tsunami spôsobené zosuvom pôdy. Preto dnes civilná ochrana počíta aj s možnosťou, že na jazere sa objavia smrtonosné vlny. Taká veľká je jeho plocha. Je skoro ako more, akurát sladké a voda z neho sa po minimálnej úprave používa ako pitná. Nehnuteľnosti v tejto lokalite sú extra drahé a domáci nazývajú promenády okolo jazera Švajčiarska riviéra.

5 najkrajších jazier v Európe: Ktoré ste navštívili?

Comské jazero

Rozloha 146 kilometrov štvorcových a nádherná kompozícia so skalnými masívmi. S hĺbkou 410 metrov patrí medzi najhlbšie v Európe. Je asi najkrajšie v Taliansku aj Európe. Na jeho brehy rád chodí oddychovať aj George Clooney.

Jazero plné ľudských kostí Rúp Kund: čo skrýva pod hladinou?

A pozor, hoci je na pobreží jazera mnoho dediniek aj hotelov, ide o jedno z najpokojnejších jazier. Môžete si okolo neho zabehať, stráviť tu príjemné chvíle a kochať sa krásnou a čistou krajinou a nie pohľadom na more turistov. Vždy sa tu totiž dá nájsť príjemné zákutie.

5 najkrajších jazier v Európe: Ktoré ste navštívili?

Gardské jazero

Opäť jedno krásne jazierko v Taliansku len kúsok od toho Comského. A radí sa aj k najromantickejším miestam v krajine a v celej Európe. Má dĺžku cez 51 kilometrov, takže siaha cez hory, mestečká, romantické zákutia aj okolo historických hradov. Výlet po jeho hladine je skutočne celoživotným zážitkom.

DISKUSIA
30.8. 2019 0:00
Diskusia