MENU
Menu

Sex a flirt Žiarlivosť? Áno, niekedy vzťahu zásadne prospeje

Považuje sa za veľkého nepriateľa partnerského spolužitia. Ale niekedy vie byť aj správnou prísadou, ktorá dokáže pozdvihnúť dravosť vzťahu aj vzájomnú lásku. Ale je potrebné pestovať len jeden, špecifický druh žiarlivosti.

Žiarlivosť? Áno, niekedy vzťahu zásadne prospeje
Žiarlivosť ako palivo
Ak vás bude partnerka neustále sledovať, alebo vy ju, z vášho vzťahu čoskoro veľa neostane. Žiarlivosť ho vie rozobrať tak dobre ako hrdza drahé železné konštrukcie. Predsa len však podľa Lesli Doares existuje jeden typ žiarlivosti, ktorý ak je vo vzťahu prítomný, tak to bude celkom vhodné pre príjemné vzťahové podmienky.

FOTO: Najsexy babička sveta: Jej vek neuhádnete

Viacero druhov žiarlivosti
Ak sa pustíte do skúmania žiarlivosti a je to ako s inými pocitmi. Má svoje odtiene. Prvým typom je žiarlivosti je úzkostná. Tá projektuje katastrofickú budúcnosť vzťahu. To znamená, že partneri si navzájom projektujú to, aké to bude a čo sa bude diať, ak náhodou partner zahne. Je to ničivá žiarlivosť, ktorá dokáže robiť z komára somára a je nebezpečenstvom pre vzťah. Za každým krokom totiž číha aj tieň podozrenia.

Preventívna žiarlivosť nie je zdravý typ žiarlivosti, pretože v takomto prípade je žiarlivosť vyvolaná pocitom, že žiarlite nie preto čo sa stalo, ale pre to, čo by sa mohlo stať a teda bránite akejkoľvek možnosti na neveru. V praxi to vyzerá tak, že v piatok večer nebudete mať dovolené pivo s kamarátmi, pretože čo ak by to nebola len čašníčka, čo vás chce obslúžiť? Takáto žiarlivosť sa prejavuje ako guľa na nohe a nie je to nič príjemné.

Ako za ženy cítia pri análnom sexe? Prezradili nám to

Reaktívna žiarlivosť je jediný typ vhodnej žiarlivosti. Je reflexívna a to znamená, že žiarlivosť v tomto prípade nie je namierená na polovičku, ale je skôr preventívna. To znamená, že sa skôr stará o to, ako zabrániť prípadnej nevere vlastnou iniciatívou a nie obviňovaním partnera. Prináša do vzťahu viac pozornosti, lásky aj sexu.

Žiarliť áno, obmedzovať nie
Žiarlivosť je prirodzená, pretože nechce, aby nám niekto ukradol polovičku, ktorú máme radi. Lesli Doares však dodáva, že ak žiarliť, tak reaktívne. To znamená, snažiť sa vytvoriť partnerovi také podmienky, aby nemusel za láskou či dotykom mieriť inde. A štipka tej pravej žiarlivosti je potom už len korením, aby ten druhý vedel, že mu na vás záleží. No obmedzovane, čítanie pošty, či sliedenie nie sú tie pravé metódy, ako budovať láskyplný vzťah. Skôr naopak.

DISKUSIA
25.5. 2019 22:00
Diskusia