MENU
Menu

Sex a flirt Ženy a muži podvádzajú inak: Hlavný rozdiel je naozaj drsný

Nevera nie je niečo, čím by sme sa chválili, ale stáva sa. Je reakciou človeka na (ne)vývoj vzťahu, na partnera i na seba samého... dôvod proste vždy existuje, hoci neverník zaryto tvrdí "neviem, prečo som to urobil". Vždy existuje odpoveď, prečo k nevere dôjde a je naozaj zaujímavé, že muži a ženy konajú z celkom iných dôvodov.

Ženy a muži podvádzajú inak: Hlavný rozdiel je naozaj drsný

Rozdielnosť pohnútok dvoch pohlaví je veľmi výrazná. Samozrejme, nemožno zovšeobecňovať, ale viacero celosvetových prieskumov potvrdilo to isté - väčšina mužov koná kvôli ukojeniu túžby, väčšina žien týmto spôsobom hľadá emočnú oporu. Čo to znamená? Že ženy sú neverné z oveľa vážnejšieho dôvodu, takže ak vás tá vaša podviedla, niečo ste vo vzťahu naozaj pokašľali.

Ako si zabezpečiť, že vám bude verná?

Nežné polovičky sa pri nevere neuchyľujú hneď k sexu. Oveľa viac do veci zamotávajú city, čo vo výsledku znamená, že sa do podvádzania púšťajú už výrazne odmilované, prípadne si myslia, že našli stratené šťastie u toho druhého. Ženy zväčša nemôžu povedať, že cudzí chlap v ich posteli nič neznamená, lebo je to presne naopak. Znamená, a preto sa veci s partnerom naprávajú veľmi (veľmi) ťažko. Pokiaľ vôbec... Ženy majú sklony k dlhodobejšej nevere a tiež sa ňou oveľa viac trápia.

Má milenca? Telo ju prezradí

To my, chlapi, vo väčšine prípadov nemyslíme hlavou či srdcom, ale rovno penisom. K nevere sa najčastejšie uchyľujeme, lebo tá druhá je bohovsky sexi alebo po nás vyštartovala a proste sme neodmietli. Muž sa pokojne vyspí s inou a stále rovnako silno miluje svoju drahú polovičku, ktorá čaká doma. O tom potom, že ak sa to prevalí, takéto vysvetlenie väčšinou nestačí. Práve preto, že mužov väčšinou ženie ego, podvádzajú častejšie.

Podviedla vás? Zistite, či sa jej oplatí dať znovu šancu

Rozdielnosť nevery u pohlaví je tiež dôvodom, prečo sa po nej veci tak ťažko dávajú do poriadku. Aj po prevalení sa ukazuje rozkol - podvedené ženy zle spracovávajú emočnú ujmu, podvedený muž má silno pošramotené ego. Obe "zranenia" sú veľmi silné, preto je nevera jednou z najistejších príčin, pre ktoré končia partnerstvá. Takže opatrne, niekedy pokušenie naozaj nestojí za to.

Autor: ling
Foto: Shutterstock

DISKUSIA
16.8. 2019 19:00
Diskusia