V ére ICQ a Facebooku to máme my, hanbliví a slušní chlapci, jednoduchšie. Aspoň nám tak nevyschýna v krku, keď chceme sexi kočku pozvať na rande.

Zavolať jej? Nezavolať?

Vyšlo to? Bolo rande? Blahoželáme! Horšie je, že dilema okolo telefonovania týmto nekončí, naopak, začína. Ono je to celé jedna spoločenská hra, ktorú hráme aj my, aj ženy. Kto z koho? Kto komu zavolá ako prvý?

Zlaté pravidlo číslo jeden: Nikdy nevoláme bezprostredne po prvom rande, pretože by to vyzeralo, že sme po a.) príliš nadržaní alebo po b.), a to je oveľa horšie, príliš zúfalí.
Zavolám, nezavolám, zavolám...?

Premeškanie správneho momentu
Je to ako v každej druhej romantickej komédii - ON zoberie telefón do ruky, vyťuká JEJ číslo, potom si to v polovici rozmyslí a zvesí slúchadlo. Potom si rozmyslí, že si to rozmyslel a vyťukáva číslo znovu. Koľká veda kvôli obyčajnému telefonovaniu! Alebo žeby až také obyčajné nebolo?

Samo, že nie! Telefonát niekomu, s kým sme ešte len veľmi krátko (ale chceli by sme byť dlhšie) je veľká vec. Načasovanie vypovedá o tom, nakoľko to s dotyčnou myslíme vážne a hoci to aj môže byť zavádzajúce, takto to baby jednoducho berú, nič s tým nespravíte.
Keď nevoláte dlhšie, ste u nej pasé. Vášmu rande sa najskôr hlavou premieľa: „Že som mu naletela! A to vyzeral tak seriózne. Vážne z toho niečo mohlo byť, ale nevolá. Takže je to jasné...“

Pritom za tým, prečo ste nezavolali skôr, môže byť asi tak tisíc pragmatických dôvodov, z ktorých možno pol percenta má niečo spoločné s vašim vzťahom k nej. No môžete sa spoľahnúť, že vašej kráske bude behať po rozume práve to jedno percento. Keď konečne nadviažete kontakt, všimnite si tú pauzu u nej hneď v úvode. Nastáva vtedy, kedy by sa na druhej strane žiadalo vyčítať: „To voláš až teraz?!“

Čakať, či... ?
Pamätníci ešte budú pamätať časy, kedy sa žiadalo, aby gentleman urobil prvý krok / prvý telefonický kontakt. Možno ste spoznali super ženu, ktorá je emancipovaná v najlepšom zmysle slova, nenechá si od vás ani dvere podržať a čo chce, to spraví. Pochopiteľne teda čakáte, že taká vám zavolá sama. A práve takéto čakačky už pochovali nejeden sotva začatý vzťah. Problém je, že ona môže vyčkávať, kedy zavoláte vy. Čakáte obaja, až to prestane byť zaujímavé a vzrušujúce, a nakoniec aj aktuálne. A koniec.

Nespoliehajte sa na to, ako dobre ste tú jej emancipovanosť odhadli a neberte celú spomínanú hru na volanie a nevolanie príliš vážne. Ak vám SKUTOČNE ide o tú, ktorá je na druhej strane linky, vykašlite sa aj na zlaté prvé pravidlo a VOLAJTE JEJ!