S kondómom a lubrikantom 

Análny sex je značne intímnejší než akýkoľvek iný. Aj pri ňom sa však mnoho párov chráni prezervatívom. V tomto prípade je nutné priznať, že to je hygienickejšie a aj bezpečnejšie, najmä ak do bodky nepoznáte svojho partnera. V tomto prípade je lubrikačný gél nutnosťou. Nakoľko kondóm je síce lubrikovaný, ale táto klzkosť na celý čas nestačí. Konečník pritom nemá prirodzenú lubrikáciu a z penisu sa na sliznicu nedostane nič. Preto je v tomto prípade lubrikačný gél naozaj nutný. 

Rýchlejšie to ide s mazaním

Nie vždy je dostatok času, aby ste si partnerku pripravili jemnou masážou konečníka, zvlhčili ju slinami, vymasírovali a jemne do nej vnikli, aby stačilo vlhčenie prostatickou tekutinou. Vtedy je lubrikačný gél skutočným požehnaním. Môžete spraviť všetko lepšie a rýchlejšie, bez toho, aby partnerka zacítila nepohodlie, ktoré sa môže pri rýchlejšom vstupe vyskytnúť.

Intimita v sprche

Sprcha je miesto, kde vám veľmi nepomôže ani kondóm ani lubrikant. Na druhej strane máte možnosť použiť napríklad intímny gél, ktorý je na to určený. Súčasne sa nemusíte obávať o hygienu, ktorú si môžete spraviť spoločne, a potom postupovať k novej sále rozkoše.

Bez lubrikantu potrebujete viac vzrušenia

Najintímnejším spojením je prirodzene spojenie priamo a bez lubrikácie. K tomu však potrebujete viac vzrušenia na oboch stranách. Jednou z dvoch vecí je, že musíte mať dostatok prostatickej tekutiny, ktorú vylučuje penis práve v stave vzrušenia. Rovnako tak musí byť vzrušená aj partnerka. Ideálne je pripraviť ju priamo lízaním a nielen vagíny, ale rovnako aj análneho otvoru. Spravte si masáž  a potom pomalinky do hĺbky. Tento postup je najlepšie aplikovať až po prvom orgazme, ktorý partnerka dosiahne klasickou formou. Následne si môžete užiť pomalé vnikanie absolútne na prírodno.

Pozor však na dôležitý aspekt. Tento postup sa odporúča len v prípade, ak máte dlhodobú stabilnú partnerku, pretože prenos baktérií aj pohlavných ochorení je práve cez konečník extra vysoký. No dvom zdravým a vzrušeným ľuďom táto forma análneho sexu môže priniesť nevídané potešenie.