MENU
Menu
zdroj: Pixabay
a

Sex a flirt Začnite od piky: Zlepšite sa v bozkávaní a každá sa vám poďakuje

Možno si myslíte, že nemáte čo zlepšovať a možno... Zo zahraničného prieskumu vzišlo, že viac ako polovica žien má skúsenosť s takým zlým bozkom, že o daného muža razom stratili záujem. Viac im nebolo treba a poslali ho kade ľahšie.

Bozkávanie je proste základ, bez neho sa k ničomu viac neprepracujete. Ani k vášnivému sexu, ani ku serióznemu vzťahu. Aby ste sa uistili, že ste na tom dobre, prejdite si náš zoznam nevyžiadaných “akcií” pri práci ústami a jazykom. A pozor na ne!

Vlastné pohyby
Sledujete pri bozkávaní svoje alebo jej pohyby? Mali by ste oboje, aby z toho vznikalo žiadané súznenie. Romanticky povedané - bozkávanie je ako tanec. Takže ak si jeden ide to svoje, proste to neladí a nie je to dobré.

Zlé naklonenie hlavy
Čo sa zdá úplne prirodzené, to môže bozk úplne pokaziť. Napríklad také naklonenie hlavy. Je bežnou súčasťou oného aktu, no pokiaľ je človek silou mocou otočený na stranu, ktorá mu nie je prirodzená, cíti pri tom nekomfort. Znie to možno zbytočne komplikovane, ale podľa viacerých štúdií je to fakt. 

Rýchla zmena tempa
Ak ste vášnivý typ, tak to možno aj pri bozkávaní okamžite rozbaľujete naplno. V istých situáciách to môže zabrať, ale väčšina žien má radšej pomalšie tempo a “hrrr” prístup ich skôr odradí. Prvý bozk by mal byť ako zoznámenie sa, tak na to myslite. 

Zlý dych
Možno to znie otrepane, že pri bozkávaní treba mať svieži dych, ale prax ukazuje, že je to jeden z najčastejších prešľapov. Stále a stále. Nemusí to byť rovno cigaretový či cesnakový závan, ktoré desia najviac, ale napríklad aj pokazený zub či problémy so žalúdkom. Tieto veci narobia s dychom nepríjemné divy.

Otvorené oči
Otvorené či zavreté? Väčšina ľudí sa zhoduje, že pri bozkávaní ich majú zavreté a očakávajú to aj od partnera. Ak ho “načapali” s očami dokorán, pôsobilo to na nich nevhodne až antisexi. A daná chvíľka stratila svoje čaro.

Chýbajúca komunikácia
Či už je to začiatok romance, alebo na svojom bozkávaní chcete popracovať v rámci dlhodobého vzťahu, platí jedna vec. Nehanbite sa byť úprimný a o veciach rozprávať. Ani neviete, ako veľmi vie zavážiť, ak sa chlap prizná k nervozite, prípadne partnerku pochváli alebo sa rovno opýta, či je spokojná.