Partnerské problémy

Frustrácia je obrovský kazisvet sexu. Môžete mať najkrajšiu ženu na svete, ak máte voči nej vnútorný odboj, tak sa ani nedostanete k tomu, aby ste dali k pocte zbraň. Pretože sex je síce fyzickou záležitosťou, no ak hapruje psychika, tak pudy stačiť nebudú.

Nedostatočný spánok

Nehovoríme len o krátkej dĺžke spánku, ale aj jeho zlej kvalite. Problémom môže byť napríklad aj chrápanie, alkohol pred spaním a samozrejme ponocovanie. Pretože počas spánku sa tvorí najväčšia časť testosterónu, hormónu, ktorý z vás robí sexuálneho vytrvalca. Jedna prebdená noc preto s vašou erekciou šarapatu nenarobí, ale ak to trvá pár týždňov, tak o premilovaných nociach budete len snívať.

Dieťa

Príchod dieťaťa je skvelý životný okamih, ale každá minca má dve strany. Odvrátenou je práve pokles libida a sexuálnej aktivity. Je tu niekoľko problémov na kope. Od nechute partnerky, cez prebdené noci až po nedostatok času. No a dieťa prináša do vzťahu aj spory a málo času. Zrazu bude všetko dôležitejšie ako sex. A tým samozrejme utrpí aj sexuálne zdravie.

Stres

Ak máte v tele príliš veľa stresového hormónu kortizolu, tak je prakticky nemožné, aby vám žilami prúdil dostatok testosterónu na vykrytie vysokého sexuálneho apetítu. Výsledkom je, že sa budete vyhovárať partnerke na prácu, na únavu, na nedostatok času. Na čokoľvek, aby si nevšimla, že máte plnú hlavu problémov a chuť na ňu ostala v úzadí.

Depresia

Posledné mesiace, ktoré súviseli s rozvojom pandémie COVID-19, začal stúpať výskyt depresie. Aj ona bola dôvodom, prečo sa domáce karantény nepremenili na liaheň novej generácie, ale podporila skôr nárast rozvodovosti. Smútok, depresia a nedostatok pozitívnej nálady potlačia túžbu po sexe a ak sa aj nestratí, je ťažké prinútiť telo aby fungovalo stopercentne. Výkyvy nálady sú častým problémom aj pri erektilnej disfunkcii. Preto je lepšie skúsiť najprv komédiu až potom medikamenty na zlepšenie erekcie.